פוסט אורח–איך לחסוך כסף במכירה באיי ביי?

יעל גלזר

יעל גלזר

 את הפוסט הזה כתבה בחורה בשם יעל גלזר שהיא סוחרת ותיקה באי ביי ומדריכת קורס לאימון במכירה וקנייה בebay, ובעלת חברת הופלה למסחר באיביי.

היא פנתה אליי בעקבות הפוסט הקודם שכתבתי, שמסביר על איי ביי ועל דרך המכירה באתר וביקשה לתת כמה טיפים שיכולים להוזיל עלויות למוכרים, במאמר יש קישור לאתר שלה שנותן עוד טיפים לסוחרים חדשים באיי ביי, כמו כן היא מציעה באתר ליווי אישי למי שמתחילים את דרכם באי ביי, מאחר שאני תמיד שמח לשתף פעולה עם ישראלים שמרוויחים ברשת ושמתעסקים בתחום-אני שמח כמובן לפרסם את המאמר שלה ואת הקישור לאתר שלה- בבלוג.

אגב, אם גם לכם יש אתר שרלוונטי לנושאים של הבלוג הזה (ולאנטרנט בכלל),או ידע בתחום, אתם יותר ממוזמנים לכתוב פוסט רלוונטי עם מידע שיכול להועיל לגולשים אחרים ולשלוח לי אותו לurielm3@gmail.com– ואשמח לפרסם אותו אותו בבלוג כולל קישור לאתר שלכם (או לאתר שאתם מקדמים בנושא). 

שלוש דרכים לחיסכון בעלות העלאת המכירות באיביי.

 זה לא משנה באיזה עסק אנחנו נמצאים, כשהמצב הכלכלי בהאטה, יש לחתוך בהוצאות.

 איביי אינו מחוץ למשחק.

 ישנן הרבה דרכים לחתוך בהוצאות ובמאמר זה החלטתי להתמקד בשלושה תחומים שבהם ניתן באמת לממש חיסכון בהוצאות בצורה משמעותית:

 1.חיסכון על ידי שימוש בתוכנות ניהול מכירות מתקדמות.  

 איביי גובה עמלות על הרבה דברים ושלושת העמלות אותן משלמים הכי הרבה הן:

 

  • עמלת שמירת תמונות
  • עמלת תיזמון מכירה
  • עמלת עיצוב דף מכירה

 

עמלות אלה יכולות להצטבר לסכומים נכבדים.

 איביי גובה 15 סנט על כל תמונה נוספת מעבר לתמונה הראשונה, תיזמון המכירה עולה 10 סנט ושימוש בעיצוב דף המכירה עולה גם כן 10 סנט.

 יוצא שבסופו של דבר אתה משלם 50 סנט יותר על כל מכירה, אם אתה משתמש בשירותי צד שלישי כמו אוקטיבה או Inkfrog, אתה יכול לחסוך כמעט את הכל.

 אוקטיבה היא כמעט בחינם ו – Inkfrog עולה רק 9.99$ בחודש.

 כשאתה משתמש בשירותים אלה, אתה מקבל טמפלטים חינם, אירוח של התמונות שלך בחינם ואתה גם יכול לתזמן את המכירות שלך בחינם.

 אוקטיבה היא די טובה, אך אתה מקבל את מה שאתה משלם בשבילו. לדעתי Inkfrog היא עסקה משתלמת ואתה מקבל עוד הרבה שירותים מתקדמים נוספים.

 

2 . הקטן את עמלות הפרסום.

 

  כשאני מדברת על עמלות פירסום, אני מתכוונת לדברים כמו:

  • הדגשת הכותרת
  • העלאת תוצאת החיפוש למקום גבוה
  • שימוש בכותרת משנה

 

לדוגמא, eBay גובה $1 על הדגשת הכותרת במכירה פומבית ו- $4 על הדגשתה במכירה במחיר קבוע.

 הדגשת הכותרת עובדת. בדקתי זאת ובאופן ממוצע אני מוכרת 15% יותר מוצרים בכותרות מודגשות והמחירים הסופיים במכירות פומביות גבוהים ב-11% יותר בממוצע, אך צריך להיזהר ולראות האם מחיר המוצר מספיק גבוה כדי שיהיה משתלם לשלם את התוספת שאיביי גובה.

כותרת משנה היא דרך נחמדה לפרסם אך לדעתי כדאי להשתמש בה רק במקרים שיש לך משהו חשוב להגיד בקשר למכירה ושאתה לא יכול למצוא לזה מקום בכותרת.

 אני רואה הרבה אנשים שמשתמשים באפשרות זו כדי לכתוב בה דברים כמו – הסתכלו על המוצר הנפלא שלי, ואיני בטוחה שזו דרך טובה להשתמש ב-50 הסנטים האלה.

 למשל, כאשר אני מוכרת מוצר אלקטרוני במחיר של כ- $300 ואני מוסיפה לו עוד מתנה, אז יש היגיון לשימוש בכותרת המשנה, אך לא כאשר אני מוכרת מוצרים זולים ופשוטים.

אני ממליצה תמיד לנסות את כל אמצעי הפירסום המיוחדים שאיביי מציע, לראות על איזה מוצרים הם עובדים ועל איזה לא. לאחר שיש לך סטטיסטיקה אתה יכול להפעיל את אמצעי הפירסום הנכונים במקום הנכון וכך לא לבזבז כסף מיותר.

 

3.חסוך כסף על חומרי אריזה ומשלוח.  

 הרבה מוכרי איביי קטנים ובינוניים משלמים הרבה כסף על חומרי האריזה והמשלוח שלהם. הסיבה העיקרית לכך היא נפח העסקים שלהם. מחירי המוצרים לאריזה ולמשלוח מאוד תלויים בנפח שבו אתה קונה אותם. אתה לא יכול לקבל את המחיר הטוב ביותר, אלא אם כן אתה קונה בכמויות גדולות מאוד.

אפשרות מעניינת מבחינתי היא לחפש חנויות מקומיות שמשתמשות בהרבה קופסאות ומוצרי אריזה ולראות אם אפשר להשיג מהם את הדברים שהם מתכוונים להשליך.

 מכיוון שרוב החנויות כיום צריכות למחזר את רוב המוצרים שלהם, זה יכולה להיות אפשרות מעניינת עבורם. במקום להתעסק עם מיחזור, פשוט לתת את הקופסאות הישנות שלהם.

 בנוסף ניתן למצוא בדרך זו ניילון לעטיפה, פתיתי קלקר ודברים נוספים. עניין נוסף הוא לחפש את המקום הכי זול בארץ למוצרי אריזה ולא להתפשר על המקום הקרוב ביותר אליך שאולי הוא נוח אך המחירים בו גבוהים.  

תגיות: ,

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..