מדריך וטיפים לקליקבנק- שוק השותפים הגדול

אין ספק שההשפעה והדומיננטיות של קליקבנק  בשוק השותפים היא כמו גוגל במנועי החיפוש, פייסבוק ברשתות החברתיות ואיי בי במכירות האלקטרוניות.

הפלטפורמה של קליקבנק נותנת הזדמנות לכל אחד להיות משווק שותפים, בקלות מאוד, בכמעט כל נישה אפשרית ולשווק אחד או יותר מעשרות אלפי המוצרים שבאתר, ואין ספק כי כמעט כל משווק שותפים משתמש באתר הזה ומשווק מוצרים מהאתר.

מה זה קליקבנק?

קליקבנק היא פלטפורמה שנועדה במיוחד לשם שיווק שותפים, האתר  מתווך בין אנשים שיש להם מוצר שאותו הם רוצים למכור לבין משווקי שותפים שמעונינים לשווק את המוצר.

האתר מתמקד בעיקר במכירות אלקטרוניות כלומר מוצר שהקונה אותו -מקבל מיד לאחר התשלום כגון מדריך אלקטרוני או תוכנה, שניתנים  להורדה מיידית בזמן הקנייה.

הייתרון המשמעותי של קליקבנק למשווק הוא שהכל תחת קורת גג אחת, המשווק לא מתעסק עם המוכר של המוצר אלא רק מול קליקבנק שאחראים לתשלום העמלה למשווק, למעקב אחר הקונים כך שקונה שהגיע דרכו ירשם לזכותו, החזרים של לקוחות וכו'.

ריבוי המוצרים מאפשר למשווק שותפים לשווק כמה וכמה מוצרים שונים (מתוך אלפים שקיימים)  כאשר כל העמלות נצברות לזכותו באתר- תחת שמו ,ויכול למשוך את הכסף לאחר סכום מינימאלי (ללא הפרדה בין הרווח על כל מוצר).

ייתרון נוסף הוא שלכל מוצר כבר בנוי דף מכירה כך שאינכם חייבים להכין דף נחיתה שמשכנע לקנות את המוצר, אלא מספיק לפזר לינקים ברשת שיובילו לדף המכירה של המוצר.

איך בוחרים מוצר?

לאחר רישום פשוט ומהיר באתר הגיע הזמן  לחפש מוצר לשווק, לאחר שתבחרו את המוצר תקבלו קישור ישיר לדף המכירה שלו שאותו תצטרכו לפרסם, על כל גולש שילחץ על הקישור הנ"ל  ויקנה את המוצר תקבלו את העמלה שלכם (בקליקבנק העמלות על כל מוצר גבוהות מאוד!).

על מנת לחפש מוצרים ליחצו על כפתור "marketplace"  בראש המסך (שלישי משמאל בתפריט העליון), דרך התפריט בצד שמאל תוכלו לנווט לקטגוריה של מוצרים שמענינת אתכם.

לאחר לחיצה על הקטגוריה הרלוונטית (או לאחר חיפוש בתיבת ה found products"" של מוצר כלשהו לפי מילה ספציפית שאתם מעונינים) יופיעו המוצרים שרלוונטים לקטגוריה שבחרתם- ממויינים לפי דירוג הפופולאריות של המוצרים, שם המוצר מופיע באדום ומתחתיו תיאור של המוצר.

כל מוצר כזה הוא בעצם הצעה לכם כמשווקים להיות שותפים בשיווק המוצר, מתחת לכל תיאור מוצר מופיעים נתונים שנועדו לעזור לכם לבחור מוצר:

Avg $/sale 

זהו הסכום הממוצע שתקבלו עבור כל יחידה מהמוצר שתמכרו בניכוי העמלות לקליקבנק, הסכום הוא ממוצע מאחר שהוא כולל גם החזרות של המוצר ע"י הלקוח, כלומר קליקבנק מאפשרים ללקוחות שקונים מוצרים שמשווקים באתר במידה והם לא מרוצים מהמוצר –לבטל את העסקה תוך 30 יום ולקבל את כספם חזרה, במידה שיעשו זאת תקוזז כמובן גם העמלה של המשווק (כלומר שלכם) לכן העמלה הממוצעת לרוב נמוכה יותר מהעמלה הרישמית (כלומר מהעמלה שתקבלו על כל מכירה במידה ולא יהיו החזרים של המוצרים שמכרתם) שכן היא לוקחת בחשבון את אחוז ההחזרה של המוצר.

Future$. 

 ישנם מוצרים שישלמו לכם גם על שידרוג שהקונה יעשה לאחר שקנה את המוצר, הקונה יקבל לאחר המכירה או במהלכה אפשרות לשדרג את הקנייה או להוסיף תוספות למוצר שקנה, אם מופיע סכום במדד זה- זהו התשלום שתקבלו בנוסף לעמלה שלכם על המכירה אם הלקוח ישדרג את הקניה שלו.

Total $/sale   

זהו הסכום הממוצע שתקבלו על כל יחידה מהמוצר שאותו תמכרו כולל העמלה הנוספת שתקבלו על שידרוג המוצר ע"י הלקוח. (אם אין עמלה על שידרוג –סכום זה יהיה זהה למדד הראשון)

Avg %/sale

זהו האחוז מתוך העלות של המוצר שהמשווק מקבל כעמלה על כל מכירה (סה"כ העמלה לחלק לעלות של המוצר ללקוח).

%refd

אחוז היחידות מהמוצר שנמכר על ידי משווקים שותפים (לעומת ע"י בעל המוצר עצמו)

Grav

נתון חשוב מאוד שמציין כמה משווקים שונים מרוויחים מהמוצר (במהלך שלושת החודשים האחרונים), כאשר ככל שמשווק מכר מוצר לאחרונה יותר כך הוא מקבל ערך גבוה יותר של grav (כאשר 1 הינו ערך מקסימלי, לדוגמא אם משווק מחר מוצר היום  הgrav יעלה ב1 אם הוא מכר לפני שבוע אז הgrav יעלה בפחות מ1—ככל שיותר רחוק מהיום-משפיע פחות).

מאחר שכאמור השקלול נותן משקל גבוה יותר למוכרים שמכרו לאחרונה –הוא יכול להיות מדד טוב לפופולאריות של המוצר ולסיכוי להצליח למכורו.

טיפים לבחירת מוצר.

כל המוצרים בקליקנבק מבטיחים לקונה אפשרות של החזרת המוצר תוך 30 יום במידה והוא לא מרוצה מהמוצר, מאחר שהמוצרים כאמור דיגיטאלים קונה שירצה לממש זכות זאת פשוט צריך לשלוח מייל למוכר ולקבל את כספו חזרה (הוא אפילו לא צריך למחוק את הקובץ ממחשבו..).

הקלות שבה ניתן להתחרט על קניה בשוק המוצרים הדיגיטאלים –מבטיחה כי מוצר לא טוב מספיק, שלא יתרום דבר לקונה ושלא יגרום לקונה להעריכו—יוחזר במהירות.

במידה שקונה קנה מוצר שאתם שיווקתם ואז התחרט ודרש את כספו- העמלה שלכם תקוזז מהחשבון, כלומר העבודה שהשקעתם על הלקוח הנ"ל תרד לטמיון. לכן, חשוב מאוד לוודא שאחוזי ההחזרה של המוצר לא גבוהים כך שלא תבזבזו סתם זמן על שיווק מוצרים שבסופו של דבר לא יניבו לכם הכנסה.

הדרך לבדוק זאת היא להסתכל על היחס בין המחיר של המוצר לבין העמלה הממוצעת שתקבלו עליו, כאשר תלחצו על המוצר תוכלו לראות את מחיר המכירה שלו, אם תכפילו אותו באחוז העמלה שמגיעה לכם (Avg %/sale )  תקבלו סכום נמוך מהעמלה הממוצעת (Avg $/sale) שכן העמלה הממוצעת כוללת כאמור גם את ההחזרים.

אם ההפרש בין חישוב העמלה לפי האחוזים לבין גובה העמלה הממוצעת- גבוה בהרבה- ניתן להסיק כי ישנם הרבה החזרים למוצר ולכן לא כדאי להתעסק עם המוצר הנ"ל.

הפופלאריות של המוצר בדרך כלל מסתנכרנת עם  הgrav  שלו (ברירת המחדל של סדר הצגת המוצרים היא הפופלאריות שלהם בקרב המשווקים, לרוב זה חופף לgrav  ) כלומר לרוב ככל שיש יותר משווקים שמשווקים את המוצר כל יהיו יותר משווקים שיצליחו למכורו, אך אם אתם רואים שלמוצר פופולארי יש grav יחסית נמוך (ביחס למוצרים שפחות פופולארים ממנו) ניתן להסיק כי או שהמוצר לא מביא אחוזי המרה טובים מספיק או יותר הגיוני שהפופלאריות של המוצר הספציפי בשלבי ירידה- כלומר הרבה אכן מכרו אותו אך רוב המכירות היו יחסית מזמן ולכן משפיעים פחות על ה grav .

חשוב לשים לב שאם אתם מתכוונים לשווק את המוצר בעיקר בppc לא כדאי לבחור מוצר עם grav   גבוה מדי שכן זה מעיד שישנם הרבה משווקים שמוכרים אותו ולכן התחרות על הצגתו בגוגל תהיה גדולה ויקרה יותר (שכן גוגל לא מאפשר לשני מודעות שמובילות לאותו עמוד מכירה להיות מוצגות באותו חיפוש) בדרך כלל המוצרים שממוקמים במקומות ה5-10 בדפי התוצאות של קליקבנק הם היעילים ביותר ומשלבים פופולאריות גבוהה יחסית עם תחרות לא חזקה מדי.

לעומת זאת, אם רוב השיווק שלכם הוא בseo  או שיווק חינמי (אימלים, פורומים, לינקים וכו) כדאי דווקא לבחור את המוצר הכי טוב והכי נמכר בנישה שכן זה מעיד על מוצר טוב ומוכר- בעוד התחרותיות פחות רלוונטית במקרים הנ"ל.

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..