טיפים לבחירת דומיין לאתר seo ובכלל.

דומיין הוא בעצם הכתובת שאותה צריך להקיש  בשורת הכתובת בדפדפן על מנת להגיע לאתר מסויים, לרוב הדומיין מזוהה עם שם האתר או עם הנושא של האתר.

כשבונים אתרים/ דפי נחיתה לקידום מוצרים ורוצים לבנות כמה אתרים תחת אותו הדומיין חשוב לבחור דומיין שיתאים לכול התוכן שנרצה להעלות בעתיד ולכן כדאי להתמקד יותר הפרטים התכנים של הדומיין (כגון הסיומת שלו, מקור הרכישה וכו) מאשר בשם שלו.

כל מי שבונה אתר/בלוג/ מיני אתר/דף נחיתה, צריך לבחור דומיין לפני שהוא מעלה את התוכן שלו לשרת, כדאי לתכנן טוב את בחירת הדומיין שכן לאחר שהאתר באוויר יהיה קשה להחליף את שם הדומיין, להלן כמה נקודות שכדאי לשים אליהם לב בבחירת דומיין:

דומיין ישראלי או בין לאומי?

ישנה התלבטות בעיקר למי שבונה אתר שמיועד לקהל הישראלי האן להשתמש בדומיין בינלאומי או בדומיין ישראלי –כלומר עם סיום co.il(שלרוב יקר יותר), לרוב הנימוקים בשימוש בדומיין ישראלי הם שמאחר שהאתר הוא בעברית גוגל ידרג את האתר יותר גבוה גם דומיין co.il ושסיומת ישראלית יותר קליטה לגולשים הישראלים.

לדעתי אין כדאיות בשימוש בסיומת co.il לעומת סיומת com  (אם יש הבדל במחיר) שכן הטענה לגבי הדירוג של מנוע החיפוש איננה נכונה, כמו כן היום כמעט אף אחד כבר לא מגיע לאתר דרך רישום כתובת האתר בשורת הכתובת—אלא בעיקר דרך גוגל, לכן חשוב יותר להשקיע בתוכן האתר ובקידומו בגוגל.

היכן לרכוש דומיין?

ברכישת דומיין יש לוודא כי החברה המוכרת הינה אמינה ובאמת תרשום את הדומיין על שמכם, כמו כן לקרוא בתנאי ההרשמה שלחברה אין זכות להעביר את הדומיין אליה בחזרה במקרה של תלונות על האתר. (ישנם חברות שקובעות בתקנות שאם האתר שלכם ידווח כשולח דואר זבל, החברה רשאית להחרים את הדומיין מכם—יכול להיות בעיתי למשווקי שותפים).

החברה הזולה והאמינה ביותר שאני  מכיר ושאצלה אני קונה את הדומינים שלי היא namecheap  תוכלו למצוא שם דומיינים עם כל הסיומות (כולל ישראלי) במחירים נמוכים מאוד, 

אם אתם צריכים גם שרת אחסון לאתרכם שימו לב שחברה האחסון בלוהוסט (החברה שאיתה אני מאסחן את האתרים שלי) נותנת בחינם דומיין למי שרוכש אחסון אצלה.

שימו לב שחברות אחסון אחרות מציעות גם קניית דומיין בזמן ההרשמה אליהם, אך ברוב החברות המחירים יקרים משמעותיים מnamecheap ולכן  לא מומלץ לקנות דרכם.

תקופת הבעלות על הדומיין.

גוגל נותן דרוג גבוה יותר לדומיין שרשום לתקופה יותר ארוכה ,שכן אתר עם דומיין שרשום על שמו לתקופה ארוכה מראה על רצינות וכוונות לטווח ארוך ולא לאתר זמני שנועד למטרת רווח מידי/ספאם וכו' לכן מומלץ לרכוש דומיין לשנתיים לפחות, העלויות של דומיין הן לא משמעותיות ומדובר בעלות של דולרים בודדים שיעזרו לכם במעט לקדם את אתרכם.

הקשר בין שם הדומיין לאתר.

גם כאן גוגל יזהה אתרים ששם הדומיין שלהם רלוונטי לתוכן האתר-כאתרים לטווח ארוך, וידרג אותם בדירוג גבוה יותר.

נסו לבחור שם שכמה שיותר ספציפי לתוכן האתר שלכם, ועדיף שיהיה שם של "מילת המפתח" הרלוונטית ביותר לאתרכם, או של השם של האתר שלכם אם יש כזה- זה יעזור לכם להופיע במקום גבוה יותר כשאנשים יחפשו את המילה הזאת, ויגביר את אחוז הכניסות לאתר של מי שיחפש את המילה הזאת—שכן הרבה גולשים מסתכלים על שמות האתרים (שם הדומיין) בדף תוצאות החיפוש של גוגל כדי לחפש את האתר עם השם שנראה להם הכי רלוונטי לחיפוש שלהם.

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..