איך לבנות דף נחיתה שמוכר?

על איזה חלק בדף הגולשים מסתכלים בעיקר

דף נחיתה הוא העמוד שאליו מגיעים הגולשים ששלחתם אליכם בכל דרכי הבאת התנועה, זה יכול להיות העמוד שאליו מפנה מודעה שפרסמת בגוגל, או החתימה שלכם בפורום, לינקים במאמרים וכו'.

דך הנחיתה יקבע האם תצליחו "לפתח יחסים"  עם הגולשים שיגיעו אליו, או שהמאמצים, הכסף והזמן שהשקעתם על מנת להביא תנועה לדף שלכם-היו לשווא.

בעידן הנוכחי של שיווק באינטרנט חשוב להבדיל בין דף נחיתה   (Opt-in Page ) לדף המכירה, דף הנחיתה לרוב לא אמור למכור שום מוצר אלא "לבשל" את התנועה שמגיעה אליו ולהכין את הגולשים שקוראים אותו  להיות לקוחות שלכם.

לרוב בדף הנחיתה תציעו הטבה חינם (כגון אי בוק קטן, טיפים, סרטון וידאו, דיוורים בנישה רלוונטית וכו) שעל מנת לקבלה הגולש יצטרך להכניס את כתובת האימייל שלו, רק לאחר ש "צדתם" את הגולש תוכלו לשלוח לו את דף המכירה ולנסות למכור לו את המוצר שלכם.

שימו לב, בדף הנחיתה מומלץ להתמקד יותר בנישה של המוצר ובהטבות שאתם נותנים בחינם ולא לכתוב כמעט  על המוצר עצמו,הארלם קילשטיין שהוא אחד הקופרייטרים הטובים בעולם ( והרוויח מיליונים בעיקר מכתיבה דפי נחיתה ומכירה באינטרנט) משווה ניסיון של מכירת המוצר ישר במפגש הראשון עם הגולש -לבחור שבא לבית של בחורה לדייט ראשון וישר אומר לאביה שהוא מעוניין להתחתן עם ביתו.

כמה נקודות חשובות בנוגע לדפי נחיתה  ודפי מכירה:

כיתבו תועלות ולא מאפיינים : חשוב מאוד להציג לגולש את התועלות שהוא יקבל משיתוף פעולה אתכם –כלומר לענות לו על השאלה  "מה יצא לי מזה", הרבה משווקים לא מבינים זאת וכותבים בדפים שלהם בעיקר מאפיינים של המוצר.

"ספר שמלמד איך לעשות כסף בפייסבוק" זהו מאפיין של המוצר שלכם, בעוד "בעזרת הספר הזה תוכלו להרוויח הרבה כסף בזמן שאתם בפייסבוק"  "הספר הזה יחסוך לכם הרבה זמן של למידה" אלו תועלות, אין ספק שעל מנת לגרום לאנשים לשלם (או לתת לכם את כתובת האימייל שלהם) חייבים להראות להם מה הם ירוויחו מזה.

כותרת:

צריכה להיות גדולה , צבא אדום מומלץ (אל תשאלו אותי למה אך כל הגדולים בתחום והסקרים מראים שזהו הצבע ההכי יעיל לכותרת), ולהדגיש לפחות תועלת אחת של המוצר, זיכרו: תועלת ולא מאפיין.

חשוב מאוד שהכותרת תהיה ברורה ותבהיר לגולש למה כדאי לו לשתף איתנו פעולה.

וידאו:

שימוש בוידאו מעלה לרוב את אחוזי ההמרה של הדף ומושך יותר לקוחות להקשיב להצעה שלכם, חשוב שהוידאו לא יהיה ארוך מדי (דקה דקה וחצי גג) ויבהיר בדיוק לגולש מה אנו מציעים ולמה זה שווה לו.

גם אם השתמשתם בוידאו- חשוב מאוד להציג את עיקרי ההצעה שלכם גם בכתב וזאת על מנת לפנות גם לקהל שיעדיף לא לצפות בוידאו בגלל מגבלות חיבור אינטרנט/מיקום/רעש ולקהל שמעדיף לראות את הדברים בכתב (אנשים מבוגרים למשל).

תהיו ברורים ותמציתיים!

הדפים שלכם (בעיקר דפי הנחיתה) צריכים להיות ברורים לגולשים ולא עמוסים, אף אחד לא אוהב (ולא ממש קורא) את דפי הנחיתה שנגללים ללא הפסקה, דף נחיתה צריך לכלול כותרת טובה, תת כותרת, וידאו קצר, כמה מילים על מה שהגולש מקבל ותיבת מילוי פרטים.

דף מכירה יכלול את המאפיינים של דף הנחיתה אך כאן כדאי להוסיף ולהדגיש כמה שיותר תועלות (בבולטים) ולפרט יותר על המוצר, עדויות של לקוחות קודמים בהחלט יכולות לתרום הרבה לאפקטיביות של הדף.

השתדלו להשתמש בפסקאות קצרות, 2-3 משפטים כל פסקה,12-13 מילים בשורה, קל יותר להתרכז בפסקאות כאלו ולקלוט את המסר.

מחיר:

אין להציג את המחיר על ההתחלה, מחיר יבוא בסוף או עדיף אפילו בדף אחר ("לחץ כאן לקניה"), ישנם גולשים שנוהגים לחפש את המחיר בדף עוד לפני שהם קוראים על המוצר מה שיכול לעיתים לגרום להם להחליט לא לקנות עוד לפני שהבינו את התועלות של המוצר.

עליכם להעלות את הערך של המוצר שלכם, בעזרת ההסברים, דוגמאות , עדויות וכו, רק לאחר שהגולש הבין למה כדאי לו  לרכוש את המוצר והצלחתם להעלות את ערך המוצר-אז אפשר להציג לו את המחיר.

אמינות:

אין מה לעשות-קניה באינטרנט עדיין יוצרת חששות בקרב רוב הציבור, גם מי שרגיל לרכוש מוצרים ברשת יוודא שהוא עושה זאת באתר אמין.

הגבירות את אמינות הדפים שלכם ע"י הוספת סימנים מוכרים כגון "אתר מאובטח" סימנים של כרטיסי אשראי וכו (איקונים שעולים מספר דולרים בודדים).

כמו כן הקפידו לתת ולהציג אפשרות החזרה למוצר באם הלקוח לא מרוצה, והרגיעו את הלקוח שלא תעבירו את כתובת האימייל שלו לצד שלישי.

קיראו לפעולה!

חשוב להדגיש לקורא מה אתם רוצים שיעשה, גם אם זה נראה טריווילי – "הרשם עכשיו"  "הכנס את כתובת הדואר האלקטרוני" "קנה עכשיו"

תגיות:

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..