האמת מאחורי התוכנות שיעשו אתכם עשירים בלחיצת כפתור

כמעט כל אחד מאיתנו קיבל פעם מייל (אני מקבל לפחות אחד כזה ביום עקב רשימות תפוצה של "גורואים" שונים בתחום השיווק באינטרנט) עם קישור לדף מכירה של מוצר, שמבטיח לעשות אותנו עשירים בתוך מספר ימים.

סקירה קצרה של המוצרים הנמכרים ביותר בקליקבנק מגלה שכמעט כולם הינם מוצרים בקטגוריה "שיווק באינטרנט" וכולם מציעים דרך חדשה להרוויח הרבה מאוד כסף מהאינטרנט בכמה פעולות פשוטות.

לעיתים יצא לי לחשוב אולי אני עובד קשה מדי, ואולי באמת ישנן תוכנות שיכולות לחסוך לי את כל העבודה ולעזור לי להרוויח אלפי דולרים בלי לעשות דבר.

הבעיה היא שעיון בדפי המכירה של המוצרים לא מגלה כמעט מידע על המוצר עצמו, הדפים מלאים בהוכחות של רווחים מקליקבנק, עדויות על כמה שהמוצר טוב ואינסוף תועלות (כמעט תמיד תמצאו שם את "להרוויח אלפי דולרים בחודש" "לא צריך לעבוד יותר" " והכל בכמה לחיצות עכבר") שיקבל מי שיקנה את המוצר, אך לרוב לא מצויין כמעט מהו המוצר בדיוק—איך בדיוק מושגות כל התועלות הנ"ל.

בחודשים האחרונות החלטתי לבדוק כ50 תוכנות מובילות בתחום (בדקתי את כל התוכנות שנמכרו ביותר בקליקבנק לאורך החודש הנ"ל ועוד כמה כאלו שקיבלתי הצעה לרכוש אותם—במייל) על מנת לראות האם באמת התוכנות הנ"ל מקיימות את מה שהן מבטיחות והאם באמת ישנה תוכנה שתגרום לי להיות עשיר (ועדיף בלי לעשות דבר) כאשר ארכוש אותה.

כמובן שלא קניתי את כל המוצרים, רכשתי אומנם חלק מהם (את הגרועות ביותר גם החזרתי..) ואת שאר המידע השלמתי בעזרת שיחות עם אנשים שרכשו מוצרים כאלו או בעזרת עיון בביקורות מחו"ל בפורומים השונים על המוצרים.

התוצאות היו מאוד מפתיעות!

כמובן שלא מצאתי אפילו מוצר אחד שבאמת גורם להכנסה פסיבית ללא שום פעילות (או אפילו עם פעילות קטנה) אך מה שהפתיע אותי באמת הוא- שכמעט כל המוצרים זהים אחד לשני! ומתבססים על אותם עקרונות של רווחים ושל אפיון המוצר.

המוצרים כל כך זהים עד כי הצלחתי לפלח את סוגי המוצרים הנ"ל ל5 קטגוריות שונות, כאשר אני מוכן להתחייב בוודאות שכמעט כל מוצר שקשור בתחום שייך לאחת מחמשת הקטגוריות הנ"ל, ומציע את אחת ההצעות מבין החמישה.

לפני שאציג את הקטגוריות כדאי להבין:רוב המוצרים מוצגים דרך תמונתם או בעזרת תיאורם- כתוכנה שלאחר הפעלתה תתחילו להרוויח כסף, אך למעשה הרוב המוחלט של המוצרים בפועל הוא בסה"כ מדריכים- אי בוק או וידאו שמלמדים לשווק באינטרנט (כמו המדריכים שאתם קוראים כאן ובבלוגים אחרים) לרוב בתוספת של פלאגין קטן או תוספת כגון תבנית לאתר, תוכנה למחקר מילים ונישות ועוד, על מנת לתת לחבילה יותר "ערך"

אז כדי שבפעם הבאה שתתקלו במוצר כזה תוכלו לשער מה אתם הולכים לקבל תמורת כספכם להלן חמשת הקטגוריות של המוצרים שנמכרים בתחום:

הפועלים האוטומטים:

אלו סוגי התוכנות שאני אישית הכי מתחבר אליהם, למעשה רוב המוצרים המובילים בתחום בקליקבנק הינם גרסא כלשהי של תוכנה שמטרתה לבנות לכם אתר או בלוג אוטומטי, כמובן שהחבילה מוצגת "כמכונת כסף" וכוללת בנוסף לתוכנה מדריכים ועזרים שונים, אך למעשה הערך העיקרי של החבילות האלו הוא החיסכון בזמן ובעלות של בניית אתר או בלוג.

בתקופה האחרונה התוכנות הפופולאריות בקטגוריה הנ"ל הינן ה"אוטובלוגים"  כלומר תוכנות שמקימות עבורכם בלוג (או תוספים לבלוגים קיימים שלכם) שמעדכן את עצמו באופן אוטומטי –כלומר מוסיף פוסטים ותוכן ללא ההתערבות של המשתמש—לרוב התוכן נלקח ממאגרי מידע חינמים שקיימים ברשת ומאתרים אחרים.

היתרון בתוכנות האלו הוא חסכון עצום בזמן של כתיבת פוסטים והאפשרות להקים מספר רב של בלוגים בנישה מסוימת או בנישות שונות – שימשכו תנועה ממנועי החיפוש, בעיקר בזכות התוכן שמתעדכן בהם באופן יומי.

יש לשים לב שלמרות העדכון התכוף של תוכן (שאמור להביא גולשים ממנועי החיפוש) עדיין המשתמש צריך להביא תנועה ממקורות נוספים וברוב המקרים לא מספיק להסתמך רק על התנועה ממנוע החיפוש.

לסיכום, התוכנות השייכות לקטגוריה הנ"ל יחסכו לכם זמן בבניית אתרים ובלוגים אך בהחלט תהיה לכם עוד הרבה עבודה על מנת למשוך גולשים לבלוגים ולגרום להם לקנות מוצרים דרך הבלוגים שלכם.

ממגנטי התנועה:

אלו התוכנות שמבטיחות לכם "תנועה אינסופית לאתר או לקישורי השותפים שלכם" למעשה רוב התוכנות האלו הם פשוט מדריכים לשיטות (דיי ידועות לרוב) להבאת תנועה לאתרים- שארוזים בחבילה עם שם מפוצץ שגורם לכם להאמין שלאחר התקנה פשוטה תקבלו אינסוף תנועה לאתר. (מה שכמובן לפחות לפי המוצרים שבדקתי—רחוק מלהיות אמיתי..)

לדוגמא, נכון להיום המוצר הנמכר ביותר בקליקבנק הינו :     "Auto mass traffic generation software"
מתאורו של המוצר בדף המכירה מתקבל הרושם שלאחר רכישתו תקבלו תנועה מטורפת לאתר שלכם ללא לעשות דבר, בפועל מדובר במדריך שמלמד להביא תנועה בעזרת
cpv, כלומר תשלום עבור צפיה-  הכוונה לרכישת באנרים באתרים גדולים שהתשלום עבורם הוא לפי הפופלאריות של האתר.

האתרים המוכנים:

ההצעות הנ"ל מציעות לכם אתר מוכן כולל דף נחיתה, תיבת לקיחת פרטים, יצירת רשימה אוטומטית, דף מכירה, עיצוב וקישור למוצרים שעליהם תרוויחו עמלת שותפים אם ייקנו דרך אתרכם.

לכאורה כל מה שעליכם לעשות  הוא להתקין את החבילה ותוך מספר דקות יהיה לכם אתר מוכן—העבודה שלכם במקרה הנ"ל היא לשלוח תנועה לאתר שלכם שיטופל ע"י המערכת המוכנה שנבנתה עבורכם.

במוצרים הנ"ל כדאי להבחין בין שני סוגי אתרים שתקבלו, בחלק מהחבילות תקבלו באמת אתר מוכן עם דומיין משלכם, אחסון וכו', ומערכת סטטיסטית שתאפשר לכם לעקוב אחרי התנועה באתרכם כדי ליעל את הפעילות.

כלומר כאן אתם מקבלים אתר אמיתי – מה שחוסך לכם  בניה של אתר משלכם ומשאיר בידכם רק את העבודה של הבאת תנועה.

לעומת זאת, בחלק מהחבילות מה שמוצג כאתר משלכם הינו אתר אחד שקיים במערכת כאשר כל גולש שקונה את החבילה מקבל את אותו האתר רק עם קישור משלו—כל מי שיקנה את המוצרים באתר דרך הקישור שלכם—יזכה אתכם בעמלה.

כלומר, במקרה הנ"ל אתם לא מקבלים באמת אתר אלא רק קישור, החסרון במקרה הנ"ל הוא שאין לכם אפשרות לעדכן את האתר או להתאימו אליכם וגרוע מכך אין לכם (לרוב) אפשרות לעקוב באמת אחרי התנועה באתר.

לכן אם בחרתם מוצר שמציע לכם אתר מוכן, אני ממליץ לכם מאוד לוודא כי הינכם מקבלים אתר אמיתי משלכם ושתוכלו לעקוב אחרי כמות התנועה שעוברים באתר, ולא להתפטות לחבילות שמציעות לכם בסה"כ קישור אפילייאט.

ערכות למתחילים:

סוג מוצר נפוץ מאוד שכמובן מוצג  כ "מוצר שיעשה לכם כסף", למעשה המוצר הוא בסה"כ הכל אי בוק או קורס וידאו (לרוב עם תוספת של "בונוס" כגון תבניות לאתר, כלי מחקר מילים וכו') שמלמד שיטות שלרוב ידועות למי שמתעסק בתחום.

הערכות הנ"ל לרוב מתאימות למתחילים או לכאלו שרוצים להתמקד בדרך פעולה אחת, אך חשוב לקחת בחשבון שהם רק מלמדים אתכם מה לעשות, את רוב העבודה תצטרכו לעשות לבד.

שיטות יחודיות:

מוצרים שמוצגים  "כדרך יחודית לעשות כסף באינטרנט", ברוב הפעמים מדובר במדריכים (גם כאן בצרוף תוספים שונים) על צורות פחות פופלאריות של הבאת תנועה לאתר/למוצר.

בין השיטות שנמכרות כיום יש פרסום בפייסבוק, במאמרים, במשחקי רשת שונים וכו..

גם כאן מדובר כמובן במדריכים בלבד שצריך לבדוק היטב את התחומים שאותם הם מלמדים דווקא בגלל האי פופלאריות של השיטות..
חשוב להדגיש שאינני מזלזל במוצרים האלו, תוכנה טובה תמיד יכולה להיות לעזר בשיווק באינטרנט (סוד של מיקור חוץ) אך חשוב מאוד להבין שרוב המוצרים הם בסה"כ עזרים שיכולים לעזור בעבודה של המשווקים –אך לא להחליפה.

לצערי, עדיין לא מצאתי תחליף לעבודה קשה (לפחות בהתחלה)  על מנת להרוויח באמת ברשת, אני מבטיח לעדכן אתכם באים אמצא..

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..