איך לבנות רשימת דיוור איכותית וריווחית

תארו לכם שאתם משווקים מוצר אפייליאט, בניתם דף מכירה מושקע (או שאתם משתמשים בדף  המכירה המוכן של המוצר-לא מומלץ בכלל) ועוברים לעבודה הקשה-תנועה.

אתם מפרסמים בפורומים, בלוגים, משלמים ppc ועל באנרים, כותבים מאמרים—ומצליחים לשלוח תנועה לדף הנחיתה.

עכשיו, לא משנה כמה דף המכירה שלכם מושך, סביר להניח שרק פחות מ 5% מהגולשים שהגיעו לדף—יקנו את המוצר שלכם, מה שאומר ש95 אחוז מהגולשים שהצלחתם להביא לדף—"התבזבזו" לכם ונעלמו, כעת אתם מתחילים שוב את התהליך , מקדישים עוד זמן וכסף כדי להביא עוד תנועה –שממנה שוב 95 אחוז יעלמו.

הדוגמא המאוד מציאותית הזאת ממחישה את הצורך ואת החובה למצוא דרך לנצל חלק גדול יותר מהתנועה שמגיעה לדפים שלכם—הדרך הזאת היא יצירת רשימת דיוור.

אין ספק שבתקופה הנוכחית כל משווק עם קצת ניסיון יודע שאי אפשר ממש להקים עסק אינטרנטי שמבוסס על מכירה של מוצרים (שלכם או של שותפים)—ללא רשימת דיוור.

רשימת הדייור הפכה למרכיב המרכזי והחשוב ביותר של שיווק באינטרנט, שכן היא מאפשרת לבעל הרשימה לפנות לקהל ממוקד של קונים, שמתענינים בנישה שבו הוא עובד, ולנסות למכור להם שוב ושוב את המוצר שהוא משווק או מוצרים אחרים.

כלומר המטרה הראשונית שלנו כמשווקים, עוד לפני שאנחנו בכלל מציעים להם לרכוש את  המוצרים שלנו- היא לגרום לאנשים להשאיר את כתובת האימייל שלהם ולאשר לנו לשלוח להם דיוורים, אין ספק שהרבה יותר קל לשכנע מישהו להשאיר את כתובת האימייל שלו—תמורת מתנה בחינם מאשר לרכוש מוצר כלשהו בכסף.

בכך, אנו מגדילים את הפריון שלנו כתוצאה מההשקעה בהבאת תנועה, ומגדילים את הסכוי למכור ללקוח מסויים מוצר כלשהו, שכן כעת כשיש לנו את המייל שלו אני יכולים לשלוח לו שוב ושוב את ההצעה שלנו וחשוב מכך—מספר לא מוגבל של הצעות אחרות –עד שיסכים לקנות.

כמה מרוויחים מרשימת דיוור?

חשוב מאוד לדעת ולהפנים, על פי הניסיון של המשווקים הגדולים בעולם  כל נרשם ברשימה שלכם (בנישה ממוצעת, אם מתפעלים את הרשימה כראוי) שווה  להכנסה של דולר אחד בחודש!! כן, כן, אם תצרפו 300 אנשים לרשימה שלכם תבטיחו לעצמכם בממוצע- הכנסה של 300 דולר כל חודש, אם בחודש לאחר מכן תוסיפו עוד 300 נרשמים- הרווח יגדל ל 600 דולר בחודש- מכאן השמיים הם הגבול..

כמובן שצריך לעשות זאת בזהירות ובחכמה, אז להלן הדרך הנכונה והפשוטה להתחיל לבנות את הרשימה שלכם:

הציעו מתנה חינם.

אתם חייבים לתת לגולשים מתנה או תמריץ כדי שיתנו לכם את הפרטים שלהם ויצטרפו לרשימת הדיוור שלכם.

אתם יכולים לתת להם סדרה של טיפים שהכנתם, "סוד" מסויים שרלוונטי לנישה שלכם, אי בווק שכתבתם (או שיש לכם אישור לחלק אותו) או כל הטבה חינמית אחרת.

שימו לב שהגולשים היום מוצפים בהצעות כאלו, וככל שהתחרות על כתובות הדוא"ל של הגולשים-גוברת, כך שההצעה שאתם צריכים לתת לגולשים צריכה להיות אטרקטיבית יותר ובעלת ערב רב.

ישנם מוצרים שאפשר לקנות את הזכויות עליהם ולתת אותם במתנה לנרשמים לרשימות שלכם, מדובר במוצרים יחיסת מושקעים כמו אי בוקים, תוכנות, טמפלטים לאתרים וכו.

לדוגמא תוכלו לרכוש כאן בדולרים בודדים זכויות ל יותר ממאה מוצרים (בכמה נישות)-שמותר לכם לתת בחינם לנרשמים לרשימות שלכם (כמו כן תוכלו את כל אחד מהמוצרים הנ"ל תמורת מחיר מלא..)- לרשימת המוצרים , לחצו כאן.

הירשמו למערכת דיוור.

זוהי המערכת שדרכה אתם יכולים לשלוח הודעות לכל הגולשים ברשימה שלכם, כמו כן תוכלו להגדיר במערכת את המייל שיקבל גולש מיד לאחר שהוא נרשם, ואת המיילים שהוא יקבל לפי תזמון שלכם (לדוגמא מייל ראשון מיד עם ההרשמה, שני לאחר יומיים, שלישי לאחר שבוע וכו')- כך שהכל פועל בשבילכם בצורה אוטומטית.

המערכת המומלצת ביותר לדעתי היא aweber, אם אתם פונים לקהל ישראלי וכותבים בעברית הכי נח לעבוד עם "רב מסר".

בנו דף נחיתה.

החלק החשוב ביצירת הרשימה, זהו הדף שבו תשכנעו את הגולשים להשאיר את כתובת האימייל שלהם (ועדיף גם שם), ותציגו להם את מה שייקבלו בתמורה להרשמה לרשימה שלכם (המתנה מסעיף קודם).

לתיבת הכנסת הפרטים הכניסו את הקוד שקיבלתם מרשימת הדיוור שלכם , וכך כל משתמש שיכניס את פרטיו יצטרף אוטומטית לרשימה שלכם.(או שפשוט צרו תיבת מילוי פרטים –במערכת הדיוור עצמה ואותה תדביקו בדף הנחיתה).

שימו לב שדף הנחיתה צריך להיות פשוט וברור, לרוב כותרת+מידע על מה שאתם נותנים להם+ תיבת מילוי פרטים,  עוד על בניית דף הנחיתה קיראו בפוסט הזה.

שלחו תנועה לדף הנחיתה.

השתמשו בשיטות הרגילות לשליחת תנועה לאתרים (פורומים, בלוגים, מאמרים וכו), עוד על תנועה לרשימה בפוסט הבא.

שימו לב שככל שההצעה שאתם מציעים לנרשמים שלכם—אטרקטיבית יותר- כך יהיה לכם יותר קל להביא תנועה לדף הנחיתה, אין הרבה גולשים שלא יילחצו על קישור בפורום (בהודעה או בחתימה שלכם) שמציע להם מתנה חינם.

פתחו יחסים טובים עם הרשומים שלכם.

שימו לב, גולש ממוצע רשום לכמה רשימות תפוצה בנוסף לשלכם, בנוסף הוא נחשף לעוד עשרות הצעות הצטרפות לרשימות חדשות.

כמו כן לפי חוקי הספאם, כל מערכת דיוור שתשתמשו בה –חייבת להציע לגולשים (בכל הודעה שתשלחו) אפשרות למחוק את עצמם מהרשימה בלחיצה אחת.

לכן, על מנת שהגולשים לא ימחקו את עצמם מהרשימה שלכם (או שפשוט יתעלמו מהדיוורים שלכם) לאחר שקיבלו את המתנה שהצעתם –עליכם לבנות איתם יחסים טובים.

אל תפציצו אותם ישר על ההתחלה בהצעות של מוצרים, דאגו לשלוח להם בהתחלה ומדי פעם מידע שיכול להועיל להם (בחינם) כגון סדרה של טיפים בנושא רלוונטי, קישורים לאתרים יעילים, סרטונים מענינים וכו.

אם אין לכם כח או כשרון לכתוב את המיילים, מציע לכם לפנות לאחד מאתרי האאוטסורסינג או ל fiverr.com , תמורת דולרים בודדים יכתבו לכם סדרה של מאמרים שמותאמים לרשימת דיוור.

המלצה שלי היא למקד את הכותב ע"י כך שתגידו לו אילו מוצרים אתם מתכוונים למכור לרשומים שלכם, ותנחו אותו לכתוב את סדרת המאמרים כך שיובילו את הגולש להבין את הצורך במוצר שתציעו לו בעתיד—בכך אתם בעצם "מחממים" את הגולש לקראת המוצר שלכם , במסווה של טיפים חינמים או הדרכה שאתם נותנים לו.

רק לאחר שהגולשים יסמכו עליכם ו "יצפו" לקבל הודעות ממכם-זה הזמן להתחיל לשלוח להם הצעות למוצרים שאתם משווקים ולנסות להוציא מהם כסף.

הכי טוב לדעתי, שההצעה המקורית שלכם תהיה מחולקת לחלקים שבועיים וזאת על מנת "ללכוד" את הגולשים שלכם לפחות לתקופה הנ"ל, לדוגמא איבוק שחילקתם לכמה חלקים, כאשר כל חלק יישלח פעם בשבוע, או סדרה של טיפים/ קישורים לאתרים שימושים וכו.

שלחו להם הצעות למוצרים שאתם משווקים.

זוהי בעצם המטרה של הרשימה שלכם- יש לכם כעת רשימת דיוור של גולשים שמורכבת מאנשים שמתענינים בנישה שלכם, שסומכים עליכם ושקוראים את הדיוור שלכם—כעת מה שנותר לכם לעשות הוא למכור להם מוצרים שרלוונטים לנישה.

שלחו להם מייל, עם המלצה שלכם על מוצר מסויים (ככל שתכתבו עליו יותר בהודעה כך גדל הסיכוי שאנשים יקנו אותו ), הסבירו להם איך המוצר יכול לעזור להם (לא לשכוח להשתמש בתועלות!! ) ותנו קישור אפייליאט למוצר—כמובן כעת תרוויחו על כל אחד שיקנה את המוצר דרך הקישור שלכם.

יש משווקים ששולחים פעם ביום-יומיים הצעה כזאת, אני לא ממליץ על כך שכן בשלב מסויים הגולש כבר יפסיק להתייחס לדיוור הנ"ל—במקרה הטוב, וימחק את עצמו מהרשימה-במקרה הרע.

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..