איך אני מתחיל לשווק באינטרנט- תשובה לשאלה הפופלארית

השבוע תכננתי לכתוב על אחד הכלים (אם לא ה…)– שלי אישית הכי עוזרים בשיווק באינטרנט:אאוטסורסינג, אך בסופו של דבר החלטתי להקדים פוטס אחר בנושא יותר כללי על מנת לענות על שאלות שקיבלתי וגם על מנת לתת כיוון לאיך אני רואה את השיווק באינטרנט ולאן אני מכוון את עצמי בפעילות.

מי שמכיר את הבלוג יודע שבתחילת החודש הקמתי את קהילת השיווק באינטרנט, כאשר בשלב ראשון המטרה שלה היא להעביר כמה שיותר ידע ועזרים לכל מי שמנסה לשווק באינטרנט, ולהקל משמעותית על המשווקים.

ההצטרפות היא בקצב מדהים, ואני מסיק מכך שיש רצון מצד הרבה אנשים ללמוד ולהתפתח בתחום ולהרוויח כסף באינטרנט באופן קבוע, מי שהצטרף יודע שאני תמיד מעודד גולשים להשתתף ולשאול שאלות ואכן בשבועיים האחרונים קיבלתי הרבה שאלות ובקשות (אני משתדל לעזור למי שאני יכול).

ישנה שאלה אחת שחוזרת בהרבה וריאציות (בעיקר ממתחילים בתחום) ועליה אני רוצה לנסות לענות בפוסט הזה, לצורך כך בחרתי שאלה אחת מייצגת שאותה אציג ואליה אנסה לתת תשובה בהמשך. (כמובן שקיצרתי  וערכתי מעט את השאלה והשארתי רק את הפרטים הרלוונטים), להלן השאלה:

שלום לאח העשיר, שמי ירון, אני בן 34 …נחשפתי לתחום השיווק באינטרנט לפני כשנה ומאז אני משתדל ללמוד את התחום ולקרוא כמה שיותר חומרים רלוונטים , הבעיה שלי היא שאני לא מצליח לבצע, אם למקד את הבעיה –אני לא ממש יודע מה בדיוק עלי לעשות, אומנם הצלחתי לשווק מדי פעם מוצריי שותפים ולהרוויח כמה דולרים אך אינני מצליח לבנות הכנסה באופן קבוע, אינני יודע איך לחבר את כל המידע הרב שאני מוצף בו בכדי להגיע לעסק יציב, האם לבנות אתר? רשימה? לשווק בפי פי סי וכו'..  אשמח אם תעזור לי ותתן לי כיוון כללי לאיך לחבר את הדברים ולהתחיל לבנות עסק יציב וקבוע ברשת, בצורה הכי יעילה לדעתך..

אני מאמין שכולנו שואלים את השאלה הזאת, גם אני בשנתיים האחרונות שאלתי אותה לא מעט שכן באמת שישנם הרבה מודלים ושיטות להרוויח כסף באינטרנט, אך מה שאותי מעניין זה להגיע להכנסה יחסית קבועה שעולה וגדלה עם החודשים.

לכן אשתף אתכם מעט במה שאני חושב ובכיוון שאליו אני שואף לפעול רוב הזמן, אני חושב שנכון מצידי לשתף זאת שכן חשוב לי שאתם כקוראים של הבלוג תדעו לאן אני מכוון אותי ואתכם, תנסו להכנס לראש שלי, ותנצלו את הפוסטים השונים והטיפים שאני נותן למטרה זו.

את דרכי בשיווק באינטרנט התחלתי ב-seo (קידום אתרים אורגני)  ו ppc (פרסום ממומן-בעיקר בגוגל), אני מאמין גם שרוב המשווקים בשנים האחרונות –התחילו מהתחומים הנ"ל, ואכן עד לפני כשנה שנתיים אלו היו הדרכים הטובים והמהירים ביותר בשביל לעשות כסף באינטרנט וגם אני נכנסתי לתחום לאחר ששמעתי על אנשים שעשו אלפי ומאות אלפי דולרים בעזרת קמפיין ppc- ללא אתר, ללא מוצר ואפילו בלי דף נחיתה.

עם השנים ועם הגדילה בתחרות נהייה יותר ויותר קשה להרוויח בדרכים האלו ומי שרצה באמת להרוויח היה צריך להיות יותר ויותר יצירתי ולעבוד הרבה יותר קשה.

אני הרגשתי שהעבודה בצורה הזאת גורמת לי לעבוד הרבה יותר קשה מהעבודה שלי כשכיר ועם הרבה יותר סיכונים, בשיווק  ppc קשה מאוד לבנות הכנסה לתווך ארוך-לא מדובר בנכס מתפתח אלא ברווחים (או הפסדים..) לטווח קצר.

לכן בשנה האחרונה החלטתי לשנות את הגישה שלי-ולהפוך ממשוק מוצרי שותפים-ליזם, אין זאת אומרת שאני ממציא את הגלגל, שאני כבר לא משווק שותפים ושאני משקיע אלפי דולרים – אני עדיין מתבסס על אותם כלים, על אותם מוצרי שותפים , על אותם דרכים להבאת תנועה-אבל עושה זאת חכם יותר , קל הרבה יותר ובעיקר עם מחשבה לטווח הארוך-כנכס שיתן לי פרות לתקופה ארוכה.

ההתיחסות לעסק כיזם היא שאני מתכנן מערכת עם כמה פונקציות ואז מוציא אותה לפועל, התפקיד שלי כיזם זה לתכנן את שאר העבודה אני יכול לבצע בעזרת מיקור חוץ או בעזרת טכניקות פשוטות ונפוצות שדיי חוזרות על עצמן.

אני כבר כמעט שלא מתעסק כיום בפי פי סי ובפרסום ממומן (למעט כמה קמפיינים בפייסבוק שלא דורשים השקעה כמעט של זמן על כך אקדיש פוסט נוסף בהמשך החודש..) וההבדל המשמעותי הוא שאני שומא את הלקוחות לעצמי- קודם אני אוסף אותם (עם זה ע"י רשימת דיוור, אתר אינטרנט, בסיסי נתונים ועוד) ורק אחר כך אני מוכר להם את המוצרים- מה שמבטיח לי שאני לא מאבד אותם אחרי ניסיון מכירה אחד.

אז איך זה עובד? מה אני עושה? אלו הפונקציות שאני לוקח בחשבון בכל קמפיין:

1. מוצר: שלב ראשון אני בוחר את המוצר או השרות שממנו אני מתכוון להרוויח, זה יכול להיות מוצר שלי, מוצר שותפים, נישה של מוצרי שותפים, שרות מסויים או כל דבר שיכול להניב לי הכנסה-המטרה הסופית היא למכור כמה שיותר מהמוצר/ים הנ"ל וכמובן להרוויח.

בשלב זה עלי להכין כמובן את המוצר/להרשם לתוכנית שותפים,  ולהכין דף מכירה שיסביר למה כדאי לקנות ממני את מה שאני מציע.

צריך להכין: בחירת נישה, מוצר/שלנו שלנו או מוצר שותפים, קניית דומיין ואחסון, יצירת דף מכירה (מומלץ גם אם משווקים מוצר שותפים).

2.לקוחות פוטנציאלים: מי הלקוחות שלי? למי אני הולך למכור, את הלקוחות אני צריך "לשמור" במאגר -השמירה יכולה להיות בעזרת רשימת דיוור, מנויים לאתר, לייקים בפייסבוק, עוקבים בטוויטר, חברים בקבוצה בפייסבוק, וכל צורה שתאפשר לי לפנות אליהם מתי שארצה ולהציג להם את דף המכירה.

השלב הזה כולל את יצירת הפלטפורמה לשמירת הלקוחות הפוטנציאלים (מערכת דיוור, דף אוהדים או קבוצה בפייסבוק וכו), יצירת דף נחיתה שימשוך גולשים למאגר שלי, ותוכן ע"מ לשמור על קשר טוב עם הלקוחות הפוטנציאלים (טיפים רלונטים לנישה, מתנות קטנות וכו).

צריך להכין: חשבון בתוכנת דיוור , דף נחיתה או דף בפייסבוק, מתנה קטנה לנרשמים (איבוק, טיפים, קישור לאתרים וכו), תוכן ליצירת הקשר..

3.תנועה: החלק הכי חשוב, כאן עליי "למשוך" גולשים מהרשת כך שיהפכו ללקוחות פוטנציאלים שונים, אני מעדיף להשתמש בתנועה החינמית כגון מאמרים, פורומים, בלוגים, רשתות חברתיות ועוד –לשלוח אותם משם לדף הנחיתה ולצרף אותם למאגר שלי.

שימו לב שאת כל הפעולות שצריך לעשות בצעדים 1 ו 2 אפשר לעשות באופן חד פעמי- יום יומיים עבודה – ומסיימים, אם מכינים את זה נכון אזי הכל כבר רץ באופן אוטומטי ומה שנשאר לעשות זה את צעד 3- להביא תנועה, כאשר אני יודע שזה הדבר היחיד שעליי להתעסק איתו עכשיו ושכל המערכת כבר מוכנה-הכל נהייה יותר פשוט. (וגם את הפעילות של הבאת תנועה אני לרוב מעביר לאאוטסורסינג)

שימו לב שהמודל מאוד פשוט, אין כמעט אחד שלא יכול לבנות משהו דומה, ברגע שתבנו את "המערכת"  אתם מתעסקים רק עם תנועה, כמעט כל פעם שתבצעו פעולה אחת של הבאת תנועה (כגון כתיבת מאמר) סביר להניח שמתישהו תמשכו גולשים אליכם (והמאמר נשאר לתמיד..), הייתרון הוא שלרוב צריך לעבוד על כל לקוח פוטנציאלי רק פעם אחת-מהרגע שצרפתם אותו למאגר תוכלו לנסות למכור לו את המוצר/מוצרים שלו וגם אם הוא לא יסכים-תוכלו לנסות שוב מוצר אחר.

צריך להכין: סבלנות וזמן בעיקר להבאת תנועה: מאמרים, סרטונים, הודעות ,קישורים וכו, או למצוא עובד במיקור חוץ שיעשה את כל העבודה בשבילנו.

אני מקווה שההסבר הזה קצת פישט את הדברים ועשה קצת סדר, ושאתה ירון- ושאר הקוראים-מבינים כי מה שיש להתרכז בו זה הבאת התנועה, את זה הרבה יותר קל ללמוד וכל אחד לפי הידע שלו יכול להתחיל לשלוח תנועה בדרכים שונות.

ולמי שעדיין לא הקים מערכת כזאת-הגיע הזמן, קחו שבוע של עבודה ובנו אותה, אחר כך הכל כבר יהיה הרבה יותר פשוט.

חשוב לציין שהמודל הנ"ל הוא לטווח הארוך, לוקח זמן עד שמתחילים להרוויח איתו סכומים גבוהים, כמו כן קיימים הרבה שיטות נוספות להרוויח כסף ולכן במהלך השנה  כבר החל מהחודש אפרסם כאן מדריכים מפורטים למודלים נוספים (צעד אחר צעד)  ליצירת הכנסות באינטרנט- המודלים יהיו כאלו שאפשר ליישם ולהרוויח כבר בטווח הקצר על מנת שתוכלו להרוויח כסף כמה שיותר מהר (על מנת לממן את הפעילות השוטפת או סתאם כדי להתפנק…)

תרשים למערכת שיווק פשוט באינטרנט

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..