להביא תנועה לאתר שלכם ללא לעבוד קשה

הבאת תנועה בקלות

המסלול המהיר להבאת תנועה

רוב משווקי האינטרנט ובוני האתרים משתמשים  בשני כיוונים עיקריים על מנת לקדם אתר או בלוג מסויים, הכיוון האחד הוא ה seo- דרך שדורשת הרבה עבודה, בעיקר בתחילת הדרך ושמטרתה לקדם את האתר במנוע החיפוש ולקבל ממנו תנועה .

הכיוון השני הוא להביא תנועה באופן "ידני" מהמקורות הקלאסים כגון פורומים, בלוגים, פייסבוק וכו (אפשר לראות את הדרכים הנ"ל בספרון "פרויקט התנועה" שאותו אני שולח לנרשמים לקהילת האינטרנט)- מה שדורש פעילות מתמדת של הבאת תנועה.

כשהקמתי את הבלוג הזה לא התעסקתי כמעט בקידומו ולא השתמשתי באף אחת מהדרכים הנ"ל כדי להביא תנועה (מאחר שזאת לא היתה המטרה שלי בשלב הראשון).

לכן, הצלחתי לבחון כל מיני שיטות להבאת תנועה לאתר שלא קשורות ב seo קלאסי , ולא דורשות פעילות מתמדת של קידום והבאת תנועה.

בפוסט הזה אראה לכם כמה דרכים שיעזרו לכם להביא תנועה לאתר שלכם בעיקר ממנוע החיפוש וזאת ללא קידום קלאסי של האתר וללא עבודת seo של חודשים אלא בעזרת כמה הרגלים ופעולות פשוטות שאותן תוכלו לבצע בקלות ובמהירות.

מובן שאתם לא יכולים לסמוך רק על מה שאציג כאן, ואין תחליף לעבודה קבועה על האתר אך הטיפים הנ"ל בהחלט יעזרו לכם להביא תנועה, ויתרונן הגדול הוא שהם יכולים לקדם גם אתרים חדשים ולהביא אליהם תנועה במישרין או בעקיפין –ממנוע החיפוש:

הזכירו בפוסטים שלכם כמה שיותר נושאים אקטואלים ועדכניים הכוונה למילים וביטויים שרלוונטים לתקופה שבא אתם כותבים את הפוסט (דוגמאות כאלו מהשבועות האחרונים: מהפכה במצרים, קדאפי, פרידה מהאח הגדול וכו') -היתרון בביטוים האלו הוא שמצד אחד יש להם הרבה חיפושים ומנגד התחרות יחסית קטנה-כלומר מאחר שהמושג הוא עדכני סביר להניח שאין הרבה תוכן שנכתב עליו ולכן לתוכן שלכם (גם אם הוא לא ממש קשור לביטוי) יש יותר סיכוי להגיע למקומות גבוהים במנועי החיפוש.

ממליץ גם למי שמקדם את האתר שלו דרך מאמרים- לתת כותרות שמשלבות מצד אחד ביטוי שרלוונטי לנישה שלכם בתוספת מילים אקטואליות –אתרי מאמרים מקודמים היטב בגוגל ומוצגים הרבה במקומות הראשונים.

שימו לב שהשיטה הזאת מתאימה בעיקר למי שחושב שהנושא של הבלוג/אתר שלו רלוונטי לפלח אוכלוסיה רחב יחסית ולא לנישה קטנה וממוקדת (שכן אז אין טעם להביא סתאם גולשים ותנועה לאתר אם הם לא מתענינים בנישה )

שימוש בתגיותחשוב לתייג כל פוסט שלכם בתגיות שהן מילות מפתח (יתרון משמעותי של עבודה על וורדפרס), התגיות מקודמות מהר מאוד, אפילו יותר מהכותרות של הפוסטים, בעיקר אם הן גם מופיעות בסוף הפוסט, התנועה האורגנית לאתר הזה בחודשים הראשונים שלו הגיעה רובה דרך התגיות –כלומר דרך מילות חיפוש שהיו שמות של תגיות באתר, כנ"ל לגבי שמות של קטגוריות.

"תיפסו טרמפ" על אתרים חזקים- אחד היתרונות בלקדם את האתר באמצעות מאמרים הוא שבזכות הכמות הגדולה של התוכן שיש באתרים הללו -הם נחשבים חזקים מאוד בעיני מנוע החיפוש ולכן תוכן מהאתרים האלו מופיע הרבה במקומות הראשונים של החיפושים בגוגל.

כלומר לדוגמא פוסט שתרשמו בבלוג ממוצע תחת הכותרת "איך לרדת במשקל בלי להפסיק לאכול"  יגיע לרוב למקום הרבה יותר נמוך (עבור מילות החיפוש הרלוונטיות) בגוגל- מאשר מאמר שתפרסמו באתרי המאמרים הגדולים-באותו השם.

לא רק את אתרי המאמרים ניתן לנצל אלא גם מומלץ לפתוח בלוג נוסף בנושא ובשם של האתר שלכם ב-wordpress.com –אתר חזק מאוד שמקודם טוב במנועי החיפוש, הבלוג לא צריך להכיל יותר מדי תוכן, מספיק דף אחד בנושא שלכם, כותרות טובות והכי חשוב הפניה וקישור לבלוג העיקרי שלכם.

כמה ימים לפני שהקמתי את הבלוג הזה- פתחתי בלוג לדוגמא על המערכת של וורדפרס קום (באותו השם-האח העשיר וכותרת שיווק וכסף באינטרנט) רק כדי להתנסות במערכת, התוכן היחיד שהוספתי היה קובץ קורות החיים שלי ( וזאת רק כדי לבחון כמה פונקציות של וורדפרס).

מאז לא נגעתי בבלוג ההוא אך במשך כשנה הבלוג הופיע בעמוד הראשון של גוגל עבור מילים מתוך  קורות החיים שלי (שהיה כאמרו התוכן היחיד בבלוג).

גירמו לגוגל לאנדקס את הדפים שלכם מהרלזחלן של גוגל יש הרבה תוכן לסקור ולעיתים לוקח זמן עד שהוא מגיע לאתרים קטנים ומאנדקס את הדפים החדשים (כלומר מוסיף אותם למאגר של גוגל כך שיופיעו בתוצאות החיפוש).

גם כאן השיטה היא לשלוח קישורים של הפוסטים שלכם לאתר גדול שאותו גוגל מאנדקס מהר –מאחר שכשהזחלן של גוגל סורק אתר הוא גם סורק את הקישורים היוצאים ממנו-הדפים שלכם יאונדקסו במהירות יחסית.

אני משתמש באתר http://friendfeed.com/ סוג של רשת חברתית שנועדה לשיתוף אתרים בין גולשים (האמת זה לא ממש משנה, לא צריך להיות פעילים באתר בשביל להשיג את המטרה שלנו) -שם בקלות חיברתי את הפוסט שלי לפרופיל שפתחתי ובאופן אוטומטי כל פעם שאני כותב פוסט חדש הוא מעודכן שם (הכותרת של הפוסט +תקציר+קישור יוצא אליו) , בכך אני משיג 3 מטרות:

1.מאחר שהאתר הוא גדול וחזק גוגל סורק אותו בתדירות גבוהה ולכן גם הדפים והפוסטים החדשים שלי נסרקים ומאונקדסים מהר.

2.אני מקבל עוד קישורים נכנסים בכל פעם שאני כותב פוסט חדש וזאת באופן אוטומטי וללא שום פעולה מצידי- מה שמשפר את הדירוג של האתר שלי. (זכרו כמות הקישורים הנכנסים לאתר משפיע מאוד על הדירוג שלו בגוגל)

3. אני מקבל תנועה של גולשים ברשת החברתית הזאת שחיפשו בה ביטויים שמופיעים בשמות ובתקצירים של הפוסטים שלי- וכך מגיעים לאתר שלי דרך הקישורים הנ"ל.

חברו את האתר שלכם לרשתות החברתיות-אין ספק כי הכוח של הרשתות החברתיות גדול מאוד (חלק גדול מאוד של התנועה לבלוג הזה מגיע  דרך פייסבוק וטוויטר) , ובעיקר לאתרים ובלוגים קטנים ופחות מסחריים.

הכוח של הרשתות נובע מכך שחוץ מרשת חברתית הרבה אנשים משתמשים באתרים האלו על מנת לחפש מידע ותוכן, אם הקישורים שלכם יהיו שם-אין ספק שתקבלו הרבה תנועה.

הכי פשוט זה לחבר את הבלוג שלכם לכמה שיותר רשתות חברתיות כך שכל פעם שתפרסמו תוכן חדש הוא יפורסם ברשתות הנ"ל ויזרים לכם תנועה(מי שרשום בקהילת האינטרנט יקבל בימים הקרובים סרטון שבו אני מראה כמה כלים שעוזרים לחבר את הבלוג לרשתות החברתיות), וזאת בנוסף לעדכון ופעילות תמידית ברשתות האלו.

נסו להנפיק הודעות חדשותיות-היתרון בכתבות ועדכונים שגוגל מזהה כחדשות הוא שהם מגיעים מהר מאוד לתוצאות החיפוש וקל מאוד להגיע למקום ראשון בתוצאות החיפוש בגוגל תחת "חדשות" (כלומר בחיפוש חדשות ולא בחיפוש הרגיל).

בחו"ל ישנם הרבה אתרים שמאפשרים לכם לשלוח הודעות לעיתונות  (כגון webwire.com ), וכן תוכלו למצוא פורטלי חדשות גדולים משאפשרים לגולשים לשלוח עדכונים, מבזקים וחדשות.

מה שעליכם לעשות הוא לכתוב כתבה חדשותית קצרה בנוגע למוצר שאותו אתם משווקים (את התוכן לכתבה תוכלו למצוא בקלות באתרים מקצועיים שרלונטים לנישה שלכם), לשלוח אותה לאתרים הנ"ל ולהוסיף קישור לאתר שלכם בסוף הכתבה.

שימו לב שכתבה חדשותית ממוצעת תופיע כמה ימים בודדים בדף הראשון (תלוי בנישה) ולכן זוהי שיטה מומלצת בעיקר אם יש לכם השקה גדולה של מוצר או איזה ממונטום שאתם צריכים בו הרבה תנועה.

נ.ב: לאחר בקשות רבות מכם להדרכות צעד אחר צעד של מה בדיוק צריך לעשות על מנת להרוויח ברשת, הכנתי מודלים שלמים בוידאו-הדרכות שמראות בדיוק מה צריך לעשות בשביל להרוויח כסף באינטרנט, בכל כמה ימים אשלח מודל חדש, אני מקווה שתפיקו מכך כמה שיותר.

כמו כן אתם מוזמנים לשלוח בקשות להדרכות על כל נושא שתרצו שקשור לשיווק באינטרנט-ואשתדל לעזור, המודלים נשלחים אוטומטית לכל חברי הקהילה, אם אתם לא רשומים אליה ורוצים לקבל רק את ההדרכות אתם יכולים לעשות זאת מכאן!

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..