לקדם אתרים בעידן הפינגווין

הפינגווין של גוגל קצת פחות נחמד

לפני כשנה התחלתי בסדרה פוסטים בנושא בניית אתרים אפורים וקידומם.

אני שמח לראות שהרבה אנשים החליטו לקפוץ למים ולבנות אתרי אדסנס/אפייליאט קטנים, חלק מהאתרים האלו הצליחו מעל המשוער ולאט לאט נהפכו לאתרים לבנים וגדולים יותר. (זה היתרון הכי גדול מבחנתי של אתרי אדסנס, מתוך 10 אתרים שנבנה קל לזהות אחד שבולט יותר ועליו נתמקד ונהפוך אותו לאתר גדול)

אני עדיין חושב שאתרי אדסנס הם בית ספר מעולה למי שנכנס לעולם השיווק באינטרנט , והידע והניסיון שאנו צוברים יסייע להרבה מאוד פעילות אחרת שנעשה באינטרנט (כמעט לכל פעילות בסופו של דבר)

עם זאת, כפי שאנו יודעים העולם הזה הוא עולם של שינויים ואנו נמצאים במין מאבק תמידי מול גוגל שמנסה להילחם בקידום האתרים.

גוגל נקטה השנה בפעולות יותר אגרסיביות במאבק והוציאה את עדכון ה "פנדה"  ולאחרין "הפינגווין" ועוד מיני עדכונים לאחר מכן שגרמו להרבה מאוד אתרים לעוף לעמודים האחרונים (אם בכלל)  ולהרבה כלים ושירותים של קידום אתרים להיות כבר לא רלוונטי.

המטרה של העדכונים האלו לפי גוגל היא לתת קדימות לאתרים בעלי ערך גבוה יותר ולנטרל אתרים שמקודמים בצורה מוגזמת או לא מלאכותית.

השיווק של לפני שנה כבר לא עובד וכמו תמיד צריך להשתכלל, כמו כל תחום באינטרנט שהיה פעם כסף קל עכשיו נדרש מאתנו להגדיל יותר את היצירתיות ולהשתמש יותר בדמיון ובשכל שלנו.

השינוי הגדול הוא בכך שאם בעבר היה מספיק לנו לבנות כמה שיותר קישורים כדי לקדם את האתר-והיה אפשר בהחלט למצוא קורלציה בין כמות הלינקים הנכנסים למיקום של האתר- כיום המצב שונה, גוגל עולה מהר מאוד על צמיחה לא טבעית של קישורים ויותר מדי קישורים יכולים כבר לפגוע באתר ולהעיף אותו לעמודים האחרונים.

אז מה כבר לא כדאי לעשות בקידום אתרים?

כמות הקישורים- המשתנה הכי קריטי בכל התהליך, כיום הגודל כבר לא קובע (ואף יכול להזיק) ונגמרו התקופות שנבנה בחודש אחד כמה מאות קישורים לאתר.

הפגיעה הגדולה ביותר של גוגל היא ברשתות הבלוגים, בלוגים עלתה על הרשתות האלו והפילה אותם אחד אחד.

מי שעקב ראה בעבר על ההמלצות שלי להשתמש ברשתות הבלוגים הגדולות, הרשתות היו מאוד אפקטיביות ויצרו קישורים מהירים וטובים—אבל לא עוד, מבחינתי כל הרשתות כבר לא אפקטיביות ואני לא ממליץ להשתמש בהם יותר!!

מה שעדיין עובד טוב אלו רשתות קטנות ופרטיות , תוכלו למצוא אותם בפרומים הגדולים לשיווק באינטרנט אך וודאו שיש באמת ביקורות והמלצות טובות שכן זה עניין של זמן עד שגוגל יעלו גם על הרשתות האלו.

free traffic system,aln, Articleranks,Ezarticlelink וכל השאר כבר לא אפקטיביות לדעתי, חבל על הזמן ועל הכסף שלכם. יש כאלו שעדיין מצליחים לעבוד יפה עם רשתות ותוכנות גדולות אבל עם הזמן האפקטיביות תרד יותר ויותר לכן אני ממליץ למי שמתמודד בנישות תחרותיות להוציא את כל העבודה למיקור חוץ מהימן (חבל שתשקיעו זמן וכסף על קניית תוכנות, מנויים לרשתות, דומיינים וכו)

בנוסף כל קישורי הזבל שבנינו כגון תגובות בבלוגים, פרופילים בפורמים, שמות משתמש בבלוגים, תוכנות אוטומטיות שיצרו לנו קישורים— חבל על הזמן , אין טעם להתעסק איתם.

כל ההצעות בפיבר שמציעות מאות קישורים בחינם –כבר לא יתרמו לכם יותר מדי ואני אישית לא מתעסק איתם יותר.

ובכלל כל שהמוני מידי, ספאמי די או לא טבעי- כבר לא מומלץ, גם אם זה עדיין יעבוד לכם עכשיו –סביר להניח שבעדכונים הבאים גוגל תעלה גם על זה ויגרם נזק לאתר שלכם.

אז איך כן לבנות קישורים נכון?

הקפידו על איכות ופחות על כמות – לכל האתרים שלי שמדורגים בעמוד הראשון בניתי פחות מ 20- קישורים בשלושת החודשים הראשונים.

נסו להוציא קישורים מאתרים גדולים וותיקים עם דירוג גבוה ופחות אתרי ספאם, הלינק צריך להיראות כמה שיותר אמיתי ורלוונטי הנה כמה רעיונות:

קישורים מיוטיוב– היום תוכלו ליצור סרטון רלוונטי לאתר שלכם ב 5 דולר ב fiverr  ולהציב שם קישור לאתר שלכם, בצורה  הזאת גם תבנו קישור איכותי יחסית וגם תקדמו את סרטון הוידאו על המילים הספציפיות שאתם עובדים איתם -כלומר מי שיחפש את הביטוי מפתח שלכם יש סיכוי גבוה שאם לא יגיע לאתר שלכם לפחות יגיע לסרטון (ששם התחרות פחות נמוכה) שישלח אותו לאתר.

ברגע שיש סרטון יש עוד עשרות אתרים ודיאו קטנים שאתם יכולים לשתף את הסרטון שלכם בהם ולהשיג עוד קצת קישורים.

מאמרי  אורח באתרים/בלוגים  אחרים– בדרך כלל יעלה לכם קצת כסף אבל זה שווה את זה.

החלפת קישורים עם אתרים אחרים– עדיין אפקטיבי כנראה , שימו לב להחליף עם אתרים שעושים החלפה רק עם מספר בודד של אתרים ולא אתרים שנוצרו רק במטרה להחליף קישורים.

רשתות בלוגים פרטיות-אלו רשתות של אתרים שמשתמש ספציפי או חברה בנו והן פחות המוניות מהרשתות הגדולות, כל עוד הן ישארו כאלה הסיכוי של גוגל להעלות עליהן קטן והאפקטיביות שלהן גדולה יותר

ממליץ לרכוש את השירותים האלו בפורומים הגדולים לשיווק באינטרנט (לא Fiverr) , חשוב לבדוק היטב את הדירוג והוותק של המוכר ולא להתפתות להצעות בגלל מחיר נמוך, לוודא שבעל הרשת מגביל את מספר הקישורים שהוא מוציא מכל רשת ולא הופך אותה לרשת של ספאם.

הפורומים שמהם אני ממליץ לקנות קישורים איכותים הם זה וזה.

מדיה חברתית– רשתות חברתיות בעיקר, היתרון הוא שהקישורים מתאנדקסים מהר, שימו לב שגם כאן לא להזגים ולהפיץ בתפוצה של מאות, כמה קישורים בודדים בכל רשת יעשו את העבודה.

גלגלי קישורים – גם כאן צריכים לעשות עבודה איכותית יותר, כשאתם בונים בלוגים תומכים בבלוגר /וורדפרס וכו וודאו שהתוכן שם יותר איכותי, יותר ארוך, כולל וידאו וכולל תמונה , כמו כן ההספנה של המאמרים צריכה להיות יותר איכותית וקרובה כמה שיותר למקוריות מלאה , גם כאן ממליץ לפנות לאאוטסורסינג.

אלו רק כמה דוגמאות לדרכם שבהן תוכלו לבנות קישורים קצת יותר איכותיים ממה שהיינו רגילים, שימו לב שהסוד הוא מידתיות, לא להגזים בבניה , נסו לייצר גידול קישורים שנראה כמה שיותר טבעי.

הדרך הכי טובה לבנות אתרי אדסנס כיום

במבט ראשוני נראה שהמצב קשה יותר וכאני יודע שהרבה אנשים במיוחד כאלו שכבר בתחום והיו רגילים לעבודה הישנה-התייאשו.

עם זאת כאן מגיעות החדשות הטובות..

עד לפני שנה היינו בתחרות עם המתחרים מי בונה יותר לינקים וקישורים, בהרבה מאוד נישות התחרינו עם אתרים שיש להם מאות ואלפי קישורים,שנוצרו בדרך כלל עם תוכנות וצוות מיקור חוץ גדול, כיום המצב שונה ולדעתי דווקא מאפשר למשווק קטן להיות בתחרות הוגנת יותר על קידום האתר שלו.

עם זאת אנחנו עדיין בבעיה, מאחר שגוגל עדיין נותן חשיבות לדירוג אתרים (לפחות קטנים) לפי מספר הקישורים, אך מצד שני הוא לא אוהב יותר מדי קישורים , אז איך נצליח לקדם את האתר שלנו על פני האחרים?

הסוד הכי חשוב לדעתי הוא לחפש ביטויי מפתח עם תחרות קטנה יותר, כאלו שגם לפני השינויים האחרונים של גוגל היינו מצליח לדרג גבוה גם עם יחסית מעט קישורים.

אם עד עכשיו חיפשתי מילות מפתח עם תחרות שקטנה מ 100000, אז עכשיו אני מחפש כאלו עם תחרות פחות מ 50000, אז כן זה דורש קצת יותר זמן למצוא את המילים האלו אבל זה בהחלט משתלם.

תתפלאו לראות איך אתר עם תחרות נמוכה יכול להתברג כבר תוך שבועיים שלוש עם בניית של קישורים בודדים- בעמוד הראשון.

לאחר שמצאתם ביטוי מוביל, חפשו עוד מילות חיפוש רלוונטיות עם תחרות עוד יותר קטנה גם במחיר של נפח חיפוש קטן, כלומר אם עד עכשיו היינו מחפשים מילים עם תחרות בינונית ולדוגמא 1000 חיפושים חודשיים עכשיו נעדיף 4 ביטוים עם תחרות יותר קטנה ועם 250 חיפושים כ"א .

בסופו של דבר המטרה היא להגיע לביטוי מפתח אחד עם תחרות נמוכה ומספר חיפושים בינוני (, 1000-4000, כמובן שאם נמצא כאלו עם יותר אז מעולה) שזה יהיה כמובן גם שם הדומיין (התאמה מלאה), ובנוסף עוד פוסטים עם מילות מפתח פחות תחרותיות וסביר להניח גם עם מספר חיפושים נמוך יותר (תחשבו על כל פוסט כזה כעוד אוסף קטן של גולשים לאתר שלכם, בסופו של דבר הרבה אוספים כאלו יבנו לכם  קהל מכובד).

השלב השני הוא בניית האתר עצמו בצורה יותר טובה, אתר שבאמת ימשוך קוראים שישארו בו כמה שיותר זמן, הקפידו שהמאמר הראשי יהיה כמה שיותר ארוך , קריא ומקצועי (גם אם הוא יעלה לכם 15-30 דולר), לא עוד מאמרים של 300 מילים -לפחות לא בעמוד הראשי.

דאגו לעדכון של תוכן מדי, ונסו להכניס איזה שירות רלוונטי לאתר כגון מחשבון שמחשב משהו שרלוונטי לנישה שלכם, הצעות עבודה בתחום, מאגר מידע וקישורים , יש הרבה אתרים שיכולים לתת לכם תוספים לאתרים (לדוגמה לוח משרות)  שאותם תוכלו להטמיע בקלות ובחינם לרוב באתר שלכם ובכך להגדיל את הערך שהוא נותן לגולש.

אני אישית מאז השינויי מקדם את האתרים  (החדשים )בצורה מהירה וקלה  יותר, אני עובד מעט יותר על מציאת ביטויי החיפוש אך לאחר שאני מוצא כזה מספיקים לי שבועיים שלושה  של בניית קישורים בודדים כדי שהאתרים יגיעו לדף הראשון.

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..