איך מאות אנשים מרוויחים אלפי שקלים בחודש משליחת אימליים. המדריך המלא ל Solo Ads

 

כל מי שהתעסק בשנה האחרונה עם קניית מדיה ותנועה וודאי שמע על solo ads.

מעבר לכך שמדובר באחד ממקורות התנועה היעילים שקיימים  כיום (אם משתמשים בו נכון), נוצרה כאן גם הזדמנות להרוויח כסף ממתן השרות הזה לאנשים כפי שאסביר בהמשך.

 למעשה, במהלך השנים האחרונות לא זכור לי עוד תחום שבו -נכון להיום -כמעט כל מי שנכנס אליו מצליח להרוויח יפה מאוד גם בלי להיות ייחודי מדי.

אני אישית מכיר מספר אנשים שהתחילו להתעסק בתחום הזה ללא שום ניסיון קודם באינטרנט והצליחו להגיע להכנסה של כמה אלפי דולרים בחודש תוך מספר חודשים בודד בלבד.

ברור שכמו כל תחום שהיה ריווחי מאוד באינטרנט בהתחלה, הרווחיות תרד עם הזמן ולאט לאט רק הטובים יבלטו  אבל עדיין לדעתי – נכון לעכשיו- מדובר באופציה הטובה ביותר למי שמחפש לייצר לעצמו הכנסה נוספת מהבית ואין לו ניסיון קודם (או שיש לו נסיון רע..)

מה זה סולו אד?

סולו אד הכוונה שליחה של מייל עם הצעה כלשהי (בודדת, ומשם המילה solo) לרשימת דיוור.

כיום כל מי שיש לו איזשהו עסק באינטרנט יודע ש 90 אחוז מהעסק בנוי על רשימת תפוצה גדולה, זה רלוונטי לכמעט כל תחום בין לעסק של מוכר מוצרים, שיווק רישתי , שיווק שותפים ולידים וכו'

אבל מה יעשה בעל עסק שאין לו רשימה כזאת?

נניח כי יש לי מוצר שעוזר לאנשים להרוויח כסף בעזרת פייסבוק, כעת על מנת למכור את המוצר שלי אצטרך לבנות רשימה של לידים= אנשים שמתעניינים בתחום ושהמוצר שלי יכול לעניין אותם.

הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לפנות למישהו שכבר יש לו רשימת דיוור גדולה שרלוונטית לתחום שלי (שיווק באינטרנט בדוגמה שלנו)  ולשלם לו עבור זה שישלח מייל לרשימת התפוצה שלו המזמין אנשים להירשם לרשימה שלי-כך אני בעצם בונה רשימה משלי בעזרת אנשים אחרים שכבר יש להם רשימות.

השרות הזה-בעל רשימה ששולח בתשלום מייל של מישהו אחר- נקרא  solo ad.

השרות משתלם לכל הצדדים שכן בעל הרשימה-מי שנותן את השירות-מקבל תשלום רק עבור זה שהוא שלח את המייל ולא אכפת לו אם אנשים נרשמו בסוף לרשימה של הלקוח או לא, ואילו הלקוח מצדו בונה רשימת לידים חדשה משלו בעזרת השירות שאליה הוא יוכל לנסות ולמכור בהמשך את השירותים או המוצרים שלו.

ההתחייבות היחידה של בעל השרות היא כמות מסוימת של קליקים-כלומר מספר האנשים שיפתחו וילחצו על המייל של הלקוח, מאחר שלרוב האחוזים הם דיי קבועים ,בעל הרשימה יוכל לתכנן את המשלוח  בהתאם למספר הקליקים שהוא התחייב ללקוח.

לדוגמא, אם אני כספק סולו אד יודע שלרשימה שלי יש 5 אחוז קליקים (כלומר ש 5 אחוז מהרשומים שלי שמקבלים ממני מייל –ילחצו עליו לבסוף) ואני מוכר ללקוח 100 קליקים אז אני יודע שאני צריך לשלוח מייל ל 2000 אנשים מהרשימה שלי שמתוכם בממוצע ילחצו 100.

התנועה מסולו אד נחשבת טובה שכן לקוח שצריך לידים מקבל בדיוק את התנועה שהוא מחפש- אנשים שפותחים אימיילים. (אומנם לאחרונה האיכות של התנועה הזאת ירדה משמעותית בגלל ריבוי השחקנים בתחום אך עדיין מדובר במקור תנועה זול וממיר בעיקר לבוני רשימות דיוור)

נכון להיום קיים שוק ענק של מכירה וקניה של סולו אד בין אנשים פרטיים, מצד אחד בעלי רשימות שמוכרים קליקים, ומנגד אנשים שרוצים לקנות קליקים על מנת לקדם מוצר או תוכנית כלשהי או כדי לבנות רשימה משלהם, מאחר שגם בעל רשימה גדולה תמיד חייב לקנות עוד סולו אד כדי להגדיל את הרשימה שלו ולהשאיר אותה "רעננה" הרי שכמעט תמיד יש ביקוש לקליקים.

נכון לעכשיו המחיר הממוצע לקליק עומד על בין 30 ל 40 סנט, מה שאומר שעל כל  100 קליקים- אנשים שיקליקו על האימליים שלו- שבעל רשימה יכול לייצר באופן יומי הוא ירוויח בממוצע 35 דולר (ביום)

יש הרבה מאוד משווקים שיכולים לייצר מהרשימות שלהם גם יותר  מ 1000 קליקים ביום- אתם יכולים לחשב לבד את הרווחים שלהם.

הפוטנציאל הגדול- לנו, המשווקים,  קיים מאחר שקל יחסית לבנות רשימה שמייצרת קליקים באופן יומי, וכמעט תמיד יש ביקוש לשירות של סולו אד בתחום של שיווק באינטרנט, אם זה למשווקים אחרים שמקדמים מוצריי שותפים או את המוצרים שלהם, למשווקי תוכניות שיווק רישתי שצריכים  אספקה קבועה של לידים לתכניות שלהם וכן ליזמים אחרים שנמצאים בתחום הסולו אד ורוצים לבנות/להגדיל את הרשימה שלהם.

מספיק שתעשו חיפוש קצר בפייסבוק על "solo ads" ותמצאו עשרות קבוצות שמשמשות כזירת מסחר יומי בין רוכשים ומוכרים של  קליקים. (מי שמוכר קליקים לרוב  גם רוכש קליקים באופן קבוע).

 איך לבנות עסק של סולו אד תוך חודשיים?

אז כפי שהבנתם הדבר הכמעט יחיד שצריך בעסק הזה הוא רשימת תפוצה, אך להבדיל ממה שאולי חלקכם מכירים מתחום השיווק במייל כאן אנו נבנה את הרשימה שלנו מהר מאוד (אפשר בקלות להגיע לכמה אלפי רשומים תוך פחות מחודשיים) ובשלב הראשון אין צורך כמעט להשקיע ביצירת קשר ואמון עם הרשימה ובכתיבה של תוכן.

מה שאנחנו צריכים על מנת לבנות את הרשימה שלנו זה בסה"כ דף נחיתה (פשוט מאוד, שלרוב לוקח חצי שעה להכין ) ותנועה.

מה שחשוב להבין זה שלפחות בהתחלה כל התנועה שאנחנו נקבל לדף הנחיתה שלנו תהיה תנועה של סולו אד- כלומר שהגיעה מרשימות תפוצה של אנשים אחרים, לכן לרוב מדובר בקהל שרגיל לפתוח מיילים ולתת את האימייל שלו, כך שבאופן שאותי מדהים כל פעם מחדש גם דף הנחיתה הפשוט  ביותר שיש ימיר בצורה הרבה יותר גבוהה ממה שאנחנו רגילים.

לדוגמא דף הנחיתה הפשוט הזה ממיר לי בקצת יותר מ 50%!! המשמעות היא שאם אשלח אליו 2000 אנשים מרשימות אחרות 1000 מתוכם יכניסו את האימייל שלהם ויצטרפו לרשימה שלי.

לכן, מה שנשאר לעשות זה לדאוג לשלוח תנועה לדף שלנו ולבנות את הרשימה מהר, ברגע שאנחנו מגיעים ל 3000-4000 רשומים אנחנו יכולים כבר להתחיל למכור שליחות ולהרוויח כסף באופן מיידי.

להבדיל ממה שהרבה אנשים חושבים, בניית רשימת תפוצה הוא תהליך מהיר מאוד וגם דיי פשוט.

הדרך המהירה והזולה ביותר לבנות את הרשימה שלנו היא לשלב בין שלושת האפשרויות הבאות:

  1. קניה של solo ads ממוכרים אחרים כך שהם ישלחו את התנועה שלהם לדף המכירה שלנו.
  2. Ad-swaps, דרך טובה להגדיל את הרשימה שלנו בחינם היא לעשות החלפה של קליקים עם מוכרים אחרים, לדוגמא, אם אני יודע שהרשימה הראשונית שלי יכולה לייצר לי 100 קליקים ביום אני מוצא שותף אחר שיש לו רשימה ואנו שולחים אחד לשני 100 קליקים, באופן הזה אני יכול לקבל כל יום 100 קליקים בחינם ולהגדיל את הרשימה שלי, מעבר לכך מאחר שבחלק מתהליך המכירה שלנו אנחנו מנסים למכור מוצר שותפים אחד לפחות אז נרוויח כסף גם ממכירות שיתבצעו תוך כדי התהליך.
  3. Click-banking, דומה לסעיף הקודם אלא שכן השותף שלי שולח לי את הקליקים שלו קודם ורק כשהוא מסיים אני מחזיר לו.

מי שישקיע באופן יומי בהגדלת הרשימה שלו יכול תוך חודשיים להגיע לרשימה של אלפי רשומים שמקבלת בכל יום  100-200 נרשמים חדשים, כעת מה שנשאר זה להתחיל למכור שליחות של solo ads וזאת ניתן לעשות בקבוצות פייסבוק וסקייפ שקיימות למטרה הזאת, אתם מוזמנים  לעשות בפייסבוק חיפוש של solo ads ותקבלו עשרות קבוצות שמשמשות כזירת מסחר בתחום הזה.

נכון להיום כמעט שלא היה יום שבו לא הצלחתי למצוא מישהו שיקנה ממני סולו (ואני משקיע בכך פחות משעה ביום).

אפשרות נוספת היא כמובן לשלוח לרשימה שלי הצעות cpa או שותפים ולהרוויח עמלות מההמרות, המטרה היא לסנן עם הזמן את הרשומים הטובים יותר לרשימה נפרדת שבה נרוויח בעיקר משיווק מוצרי שותפים, מאחר שעסק ממוצע של סולו אד מקבל עשרות אם לא מאות לידים ביום קל יחסית לבנות רשימות כאלו , בטח ביחס לשיטות האחרות שאנחנו מכירים לבניית רשימות תפוצה.

לסיכום, הנה מה שעליכם לעשות על מנת להקים עסק סולו אד משלכם:

1.בנו תהליך מכירה פשוט, כולל דף נחיתה, חיבור לאוטורספונדר והצעה לקניית מוצר בתשלום.

2. בנו רשימת תפוצה ראשונית של 1500 אנשים, הדרך הפשוטה לעשות זאת במהירות היא לרכוש סולו אד ממוכרים אחרים, ישנן עוד שיטות שיעלו לכם פחות כסף אבל לא ארחיב עליהם כעת, , בממוצע ברגע שתשלחו 3000 אנשים לדף הנחיתה שלכם תגיעו לרשימה כזאת,

3.התחילו לעשות ad-swap ,  כאן אתם מגדילים את הרשימה שלכם לבי להוציא עוד כסף מהכיס ונהנים על הדרך ממכירות של המוצרים שהכנסת בתהליך המכירה, ישנן עשרות קבוצות פייסבוק ל ad swaps ואפילו 2 קבוצות ישראליות.

4.התחילו לדוור לרשימה שלכם הרבה, כן, לפחות 3 פעמים ביום, אל תדאגו זה לא יעלה לכם את אחוזי הספאם, רוב הלידים שאנחנו מתעסקים איתם מקבלים עשרות מיילים ביום ולכן ה 3 שלכם לא ממש יזיזו להם.

5. ברגע שיש לכם רשימה של 3000 אנשים אתם יכולים להתחיל למכור קליקים ולהרוויח כסף, 100 קליקים מתומחרים היום ב 30-40 דולר, ואתם יכולים למכור חבילות כאלו כמעט כל יום.

מי שמצליח למכור 300 קליקים ביום (הרבה מאוד משווקים שנמצאים כבר כמה חודשים בתחום מוכרים גם פי 2 ופי 3 מזה באופן יומי)  ירוויח נכון למחירים של היום  כ 3000 דולר בחודש, לרוב מומלץ להשתמש בשליש מהרווחים –לקניית עוד תנועה אך עדיין מדובר ברווח יפה על עבודה יחסית פשוטה, על ההכנסות מהסולו אד נוסיף עוד כמה מאות דולרים הכנסות ממוצרי שותפים ו cpa שתמכרו על הדרך.

איך זה הגיוני שכ"כ הרבה אנשים מרוויחים כ"כ הרבה כסף? והאם זה יישאר לנצח?

הבשורות הטובות הם שכפי הנראה שיווק במייל לא הולך להעלם מהעולם, אני לא חושב שמישהו מכם מדמיין את חייו ללא לפתוח את  תיבת האימייל שלו לפחות פעם ביום, התחום הזה היה קיים גם לפני 10 שנים וסביר להניח שהוא יהיה קיים גם עוד 10 שנים.

העסק הזה בנוי בצורה שאנו עובדים ישירות מול לקוחות ויודעים מהיכן הכסף מגיע וכפי שהסברתי כאן מודל כזה מגדיל את הסיכוי להצלחה בעסק.

לכן סביר להניח שמי שיעבוד נכון וימקסם את העסק שלו כל פעם יצליח גם בטווח הארוך יותר.

עם זאת צריכים להיות גם רציונליים, סולו אד זה מקור תנועה אחד, ועסק של סולו אד זה עסק שמנצל את הפופולאריות של המקור הזה לרווחים מהירים.

למרות ששיווק באימייל קיים שנים, הפופולאריות של סולו אד (כמקור תנועה) גדלה רק בשנתיים האחרונות, לכן, כמו כל תחום חם באינטרנט נוצרה כאן הזדמנות לעשות רווחים קלים (יחסית) וגדולים.

אך עם זאת ברור שכוחות השוק לא יאפשרו מצב שמקור אחד מכניס כ"כ הרבה כסף לאנשים, כפי שתמיד קורה המקור הזה ימשוך אליו יותר ויותר אנשים, התחרות תגדל, ההיצע יעלה על הביקוש והשוק יכנס לשיווי משקל ריאלי יותר.

הרבה מאתנו זוכרים את התקופות היפות של ppc ושיווק שותפים בהן כל אחד שפתח קמפיין פשוט עם לינק ישירות להצעה מקליקבנק הצליח להרוויח מאות ואלפי דולרים, זה חזר על עצמו עם קידום אתרים, שיווק ביוטיוב, שיווק בפייסבוק, שיווק בסלולאר (סתם! בסלולרי לא, אבל לא נכנס לזה עכשיו, מי שמכיר אותי יודע מה אני חושב על התחום הזה..) וכו'

מה שקרה בתחומים האלו ומה שסביר להניח יקרה בסולו אד זה שבסופו של דבר רק הטובים והיצירתיים מצליחים להרוויח הרבה כסף, חלק מצליח להרוויח קצת כסף והרוב לא ירוויחו כלום, זה אחד החוקים הבסיסים בכלכלה ועסקים ואין שום סיבה שהוא לא יחול כאן.

אגב, אותי זה גם לא מפחיד, ההפך, בגלל החסמי כניסה הנמוכים שיש כעת לתחום הזה התחרות גדלה בקצב מטורף והאיכות של מקור התנועה קטן, ברגע שיהיה קשה יותר להרוויח כאן זה יוריד מהדרך הרבה משווקים שפוגעים בשוק או שנכנסו אליו רק בשביל כסף קל.

לכן, למרות שכרגע אני לא רואה סיבה שמישהו לא יצליח לעשות כסף בתחום הזה, מי שנכנס אליו צריך לחשוב איך הוא ממשיך קדימה ואיך הוא יישאר מספיק טוב ויצירתי כדי להרוויח ממנו גם עוד שנה שנתיים, מי שמחפש עיסוק שהוא יוכל לעשות "על הדרך" בכמה דקות בלבד-חבל שישקיע מאמץ.

טיפים חשובים לעסק סולו אד ריווחי

אם יש לכם כבר עסק של סולו אד או אם אתם מתכוונים ליצור לכם אחד כזה, הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להגדיל את הרווחיות שלו ובעיקר להגדיל את הסיכוי שתמשיכו להרוויח ממנו גם בהמשך:

התייחסו לסולו אד כחלק משיווק באימייל ולא רק כעסק ספציפי של מכירת פרסום ללקוחות.

 למכור סולו אד ללקוחות זה אכן עסק ריווחי כיום, אך חשוב לזכור כי המטרה העיקרית של רשימת תפוצה היא למכור לרשומים בה, נסו לפלח ולמקסם את רשימות הדיוור שלכם כך שתוכלו להרוויח מעוד מקורות חוץ ממכירה של סולו אד:  הצעות cpa, מוצרי שותפים, גיוס לידים לתוכניות שונות וכו', באופן הזה תורידו את התלות של העסק שלכם רק בלקוחות שרוצים לרכוש תנועה.

ייצרו לעצמכם קהל לקוחות קבוע.

 כאמור, הלקוחות הפוטנציאלים של קליקים הם או כאלו שרוצים לקדם מוצר או שרות ומתייחסים לסולו כמקור תנועה, או כאלו שבונים רשימות רק כדי לספק סולו אד לאחרים, להערכתי לפחות 70 אחוז מהרוכשים כיום שייכים לקבוצה השניה , וזאת מאחר שהם לרוב קונים יותר, זמינים יותר בקבוצות הפייסבוק ופחות אכפת להם אם יתבצעו מכירות מהקמפיין  (יותר חשוב להם כמה לידים הם קיבלו).

אז נכון שהגידול באנשים שנכנסים לעסק הזה כיזמים מנפח את השוק ומביא עוד הכנסות לבעלי רשימות, אך מן הסתם כאשר העסק הזה יהיה ריווחי פחות יהיו פחות יזמים חדשים כך שיהיה קשה יותר למכור להם.

אז אומנם קשה יותר להגיע ללקוחות מהסוג הראשון ולתת להם תוצאות טובות, אך מי שיצליח לבנות לעצמו שם של ספק איכותי וישמור על קשר עם קהל הלקוחות שלו ימשיך להרוויח כנראה עוד הרבה זמן, שכן כידוע לכם ביקוש לטראפיק באינטרנט –אף פעם לא נגמר וכנראה גם לא ייגמר.

לימדו להביא תנועה מ "בחוץ"

 כיום, כמעט כל מי שבעסק של סולו אד ורוצה להגדיל את הרשימה שלו עושה זאת בעזרת קניה של סולו אד ממוכרים אחרים, כלומר סולו אד הפך למקור התנועה העיקרי גם עבור אנשים שרוצים למכור סולו אד..

היתרון בלידים שמתקבלים מסולו אד הוא שמאחר שקיבלנו אותם כתוצאה מכך שהם פתחו מייל של מישהו אחר ולחצו עליו יש סיכוי גבוה שהם יעשו זאת שוב גם ברשימה שלנו (וזה הרי מה שאנחנו רוצים) ויצטרפו לרשימות של הלקוחות שלנו.

בנוסף כפי שהדגמתי לכם, אחוזי ההמרה ללידים של התנועה הזאת- גבוהים מאוד.

החיסרון בתנועה הזאת הוא שלרוב כל ליד כזה רשום בכמה עשרות רשימות תפוצה לפחות, מה שאומר שהוא מקבל עשרות אם לא יותר אימליים ביום ולכן הסיכוי שהוא באמת ירכוש משהו דרך הרשימה שלנו-קטן יותר, בנוסף יוצא מצב שאני כבעל רשימה שקונה לידים יכול לקבל בחזרה לידים שכבר יש לי ושמכרתי בעבר.

עם הזמן הלידים האלו מתייבשים ואחוזי הפתיחה שלהם יורדים באופן משמעותי.

מי שרוצה להצליח ולבנות רשימה לטווח הארוך יהיה חייב להביא לרשימה שלו תנועה "חדשה" גם ממקורות אחרים  כגון ppc, פורומים, ppv וכו', תנועה כזאת לרוב תמיר יותר מבחינת מכירות, תשאיר את הרשימות שלכם "חיות" לאורך זמן רב יותר  ותמשוך אליכם יותר לקוחות שמחפשים למכור. (מהסוג הראשון כפי שהברתי בסעיף הקודם)

מאחר שנכון לעכשיו חלק גדול מאוד מהמוכרים בתחום לא יודעים להביא תנועה ממקורות אחרים, מי שיידע לעשות זאת אפילו ברמה הפשוטה ביותר סביר להניח שיצליח יותר בעסק הזה- בטווח הארוך.

מקסמו את תהליך המכירה

 כל מי שיש לו עסק של סולו אד חייב להיות בעצמו צרכן של סולו אד, ע"מ להמשיך ולהגדיל את הרשימה שלו.

כמו כל עסק באינטרנט- מי שמצליח למקסם את תהליך המכירה שלו ואת העסק שלו- ירוויח יותר.

מה שהכי חשוב ויכול להשפיע על הרווחיות הוא תהליך המכירה, כלומר מה קורה לליד מהרגע שהוא מגיע לדף הנחיתה שלכם, חשוב למקסם את אחוזי ההמרה של דף הנחיתה שלהם, את ההצעות לשדרוג ו OTO, פופ- אפ יציאה, המייל הראשון ודף המכירה שלכם.

ככל שהתהליך הזה יהיה ממוקסם יותר התנועה שאתם קונים תהיה זולה יותר ולכן הרווח שלכם גדול יותר, שכן אם לדוגמא אתם קונים 300 קליקים ב 100 דולר והקליקים האלו הניבו לכם במהלך התהליך, הכנסות של 50 דולר הרי שבנטו שילמתם על 100 קליקים רק חצי מחיר.

באותו אופן ככל שדף הנחיתה שלכם ימיר יותר-העלות הממוצעת לליד תהיה נמוכה יותר.

הדרך הטובה ביותר למקסם את התהליך שלכם היא לעשות הרבה  testing a/b עד למציאת הצירוף האופטימלי.

***********************************************************

 

עלינו האח העשיר

האח העשיר- בן 30, אוהב אנשים, אינטרנט וכן..גם כסף. כבר קרוב ל 5 שנים המטרה שלי בבלוג היא לעזור לכמה שיותר ישראלים להרוויח כסף באינטרנט. אם הבלוג הזה עוזר לכם או סתאם בא לכם לתת פידבק-אתם מוזמנים להגיב..